X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marcin Kierwiński (PO): każda partia popełnia błędy

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 09:01
- Mamy w sobie bardzo dużo chęci do pracy, mamy dużo pozytywnej narracji. Jest tylko jedna podstawowa rzecz. Jeżeli zagrożone są fundamenty demokracji, nie ma co skupiać się na przekazie: "jak będziemy rządzić, to wszystkim wszystko damy" - powiedział w audycji 24 Pytania-Rozmowa Poranka Marcin Kierwiński, poseł Platformy Obywatelskiej. 
Audio
  • 23.07.18 Marcin Kierwiński: każda partia popełnia błędy

Polityk PO na naszej antenie odniósł się m.in. do ostatnich protestów, jakie miały miejsce pod Sejmem. Powodem manifestacji były zmiany w wymiarze sprawiedliwości. Zdaniem Marcina Kierwińskiego, działania Prawa i Sprawiedliwości sprawiły, że "zagrożone są fundamenty demokracji". - Demokracja to trójpodział władzy. PiS "zdemolował" Trybunał Konstytucyjny, a teraz to samo robi z Sądem Najwyższym. Została też przejęta prokuratura - wyliczał gość PR24. Prowadzący audycję, Grzegorz Jankowski, zauważył przy tym: "to wy zaczęliście demolowanie Trybunału Konstytucyjnego". - Każda partia popełnia błędy - odpowiadał Kierwiński. - Wybraliśmy trzech sędziów, ale przyjęliśmy wyrok TK. Nigdy nie dyskutowaliśmy z wyrokami Trybunału. Tymczasem, PiS miał wyroki TK, ale w momencie, gdy mu się one nie podobały, to ich po prostu nie publikował - wyjasniał. 

Referendum konsultacyjne ws. konstytucji

Marcin Kierwiński w Polskim Radiu 24 mówił również o wniosku Andrzeja Dudy o przeprowadzenie referendum konsultacyjnego ws. konstytucji. Prezydent chciałby, aby odbyło się ono w dniach 10-11 listopada. Wnioskiem podczas najbliższego posiedzenia (24-27 lipca) zajmie się Senat.

- Jeżeli zmieniać konstytucję chce prezydent Duda, który ją łamie, to tak, jakby Kodeks karny pisał przestępca - oceniał polityk PO. W pytaniach referendalnych ma znaleźć się pytanie dotyczące m.in. ustroju państwa. - Dziś mamy system parlamentarno-gabinetowy, jestem jego zwolennikiem. Jeżeli system prezydencki miałby się sprowadzać do tego, że rządzi prezydent, który nie ma własnej wizji Polski, byłoby to szalenie niebezpieczne - przekonywał gość PR24. 

Więcej tematów i komentarzy w całej audycji, której gospodarzem był Grzegorz Jankowski

Polskie Radio 24/zz

------------------------------

Data emisji: 23.07.18

Godzina emisji: 7.37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Podsumowanie Tygodnia: Publicyści o referendum ws. konstytucji

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2018 13:45
- Myślę, że większości stron sporu politycznego obecna konstytucja odpowiada (...). Każdy może ją interpretować po swojemu - mówił w Podsumowaniu Tygodnia Samuel Pereira. Szef portalu TVP Info w ten sposób odniósł się do kwestii złożenia przez prezydenta Andrzeja Dudę do Senatu wniosku o przeprowadzenie referendum ws. ustawy zasadniczej. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli również Karol Gac z "Do Rzeczy" i Stefan Sękowski z "Nowej Konfederacji". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi politycy o reformie sądownictwa

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2018 11:34
Sejm uchwalił w piątek przygotowaną przez PiS nowelizację ustaw m. in. o Sądzie Najwyższym, ustroju sądów, Krajowej Radzie Sądownictwa i o prokuraturze. Chodzi m.in. o zmiany procedur wyboru I prezesa SN i kwestie obsady stanowisk w tym sądzie. W Młodej Audycji Politycznej zmiany komentowali: Dominik Bób (Młodzi Demokraci PO), Maciej Skrzynecki (Młodzi Nowocześni), Jan Strzeżek (Młoda Prawica), Michał Szpądrowski (Forum Młodych PiS), Konrad Wojnarowski (Forum Młodych Ludowców PSL).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Piebiak o zmianach w Sądzie Najwyższym

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2018 15:15
Sejm uchwalił nowelizację ustaw m. in. o Sądzie Najwyższym, ustroju sądów, Krajowej Radzie Sądownictwa i o prokuraturze. W Polskim Radiu 24 zmiany komentował Łukasza Piebiak, wiceminister sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wniosek prezydenta Dudy o referendum konsultacyjne

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2018 07:55
Prezydent Andrzej Duda złożył w Senacie wniosek o referendum konsultacyjne w sprawie konstytucji. Senat ma się odnieść do tej propozycji na najbliższym posiedzeniu, w dniach 24-27 lipca.
rozwiń zwiń