Dobry wygląd na co dzień

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2014 19:23
Ścieżki biegowe i rowerowe, siłownia, sale fitness. Każde z tych miejsc daje możliwość zachowania młodości, dobrego wyglądu i zdrowia. Warto również wiedzieć co robić, by osiągnąć jak najlepsze efekty wysiłku fizycznego oraz na co zwrócić uwagę żeby nie odnieść poważnej kontuzji.
Audio
  • 18.05.2014 Jakub Zięba: „Pierwsze efekty ćwiczeń pojawiają się po okresie półtora miesiąca”
Dobry wygląd na co dzień
Foto: flickr/Terry George

Ćwiczenia wysiłkowe, dla niektórych mogą wydawać się czymś niezbyt skomplikowanym, co może być bardzo zgubne i dlatego należy trzymać się pewnych zasad, by nie napotkać przykrych konsekwencji

Metoda małych kroków

Warto pamiętać o tym, by na początku swojej przygody ze sportem nie przesadzić ze zbyt dużą dawką wysiłku fizycznego, który może bardziej zaszkodzić, niż pomóc.

- Warto też zaczynać od małych kroków, aby nie porywać się od razu z motyką na słońce. Bardzo często jest niestety tak, że osoba, która chce schudnąć lub zbudować formę od razu wykonuje zbyt intensywne ćwiczenia myśląc, że tym sposobem szybciej osiągnie zamierzone efekty. Tutaj liczy się jednak cierpliwość i systematyczność – podkreślił na antenie PR24 Kamil Olak, trener fitness.

Wakacje tuż, tuż…

Miesiąc Maj ma się ku końcowi. Zbliżają się wakacje. Wiele osób, poprzez ćwiczenia fizyczne, planuje poprawić swoją sylwetkę oraz kondycję. W tym przypadku końcowe efekty będą zależały od tego, jak duże zaległości nagromadziły się w biernym okresie zimowym.

- Wszystko zależy od tego ile zbędnych kilogramów mamy do zrzucenia. Ważne są też indywidualne predyspozycje, bo wiadomo, że każdy z nas inaczej reaguje na wysiłek fizyczny. Każdy organizm inaczej spala kalorie i wzmacnia mięśnie. Istotnym jest jaki chcemy osiągnąć cel oraz jak wyglądamy w momencie, gdy rozpoczynamy ćwiczenia. – wyjaśnił gość PR24 Jakub Zięba.

PR24/Damian Bielecki

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także