X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pierwszy demokratyczny klub sportowy w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2016 18:46
Są w nim Polacy, Czeczeni, Gruzini, Japończyk i Ukrainiec. Prezesa wybierają sami kibice. Założyciele mówią, że jest miejscem, w którym przeżycia sportowe mogą połączyć różne środowiska. W Warszawie działa już pierwszy demokratyczny klub sportowy – AKS ZŁY. O idei jego powstania i pomysłach na jego funkcjonowanie mówili w Polskim Radiu 24 członkowie drużyny.
Audio
  • 27.02.16 Karolina Szumska: „Chcemy, by nasz klub był wzorem poprawnie działającego społeczeństwa obywatelskiego (…)”.
Zawodniczki Aks Zły
Zawodniczki Aks ZłyFoto: facebook.com/akszly

Alternatywny Klub Sportowy ZŁY jest własnością ludzi, którzy go tworzą. Są nimi członkowie otwartego stowarzyszenia a wśród nich sportowcy, trenerzy, osoby działające w klubie na wszystkich jego obszarach oraz zwykli kibice. Kluczowe decyzje podejmowane są demokratycznie na walnych spotkaniach członków stowarzyszenia.

– Chcemy, by w Polsce działał klub, który nie zależy od działaczy i biznesmenów. Pragniemy być wzorem poprawnie funkcjonującego społeczeństwa obywatelskiego. Także w wymiarze kibicowania. W odróżnieniu od atmosfery panującej na polskich stadionach nie będziemy tolerowali hejtu, a położymy nacisk na pozytywny doping i szacunku dla rywala – powiedziała Karolina Szumska.

Klub powstał 1 sierpnia 2015 roku. W tej chwili funkcjonuje w nim sekcja piłki nożnej kobiet i mężczyzn. Jednak w planach jest stworzenie drużyn reprezentujących inne dyscypliny sportowe. Od nowego sezonu AKS ZŁY ma zostać zgłoszony do profesjonalnych rozgrywek piłki nożnej. Panowie zagrają w B-klasie, panie - w III lidze.

– Nie wykluczamy takiej ewentualności, że nasz klub za kilka lat zagra w ekstraklasie. Jednak nie zakładamy sobie konkretnego pułapu, który będziemy chcieli osiągnąć, gdyż wiąże się to z niepotrzebną presją. Dla nas najważniejsze jest zbudowanie dużej społeczności, która będzie tworzyła stowarzyszenie naszej drużyny. W tej chwili jest to 50 osób – wyjaśnił Piotr Maniszewski.

Do klubu należą przedstawiciele różnych narodowości, wyznań i poglądów. Tym, co ich łączy jest Warszawa. Założyciele chcieli, by miano klubu w oryginalny nawiązywała do stolicy Polski. Dlatego u źródeł nazwy znajduje się tytuł kultowej powieści kryminalnej Leopolda Tyrmanda – „Zły”, której akcja rozgrywa się właśnie w Warszawie.

Na temat pomysłu założenia klubu AKS ZŁY mówił także Piotr Rasikoń.

Polskie Radio 24/db

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także