Zbigniew Raubo o sytuacji w polskim boksie

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 21:40
– Trenerem kadry tylko się bywa – powiedział Zbigniew Raubo, wieloletni trener polskiej kadry bokserów. W "Magazynie sportowym" Polskiego Radia 24 głównym tematem były aktualne problemy polskiego boksu olimpijskiego i zawodowego. Przyjrzeliśmy się również przechodzeniu zawodników z amatorstwa na zawodowstwo i z zawodowstwa do boksu amatorskiego.
Audio
  • 19.03.17 Zbigniew Raubo: ze sprawiedliwością w sporcie bywa różnie
Trener Zbigniew Raubo w narożniku Krzysztofa Głowackiego
Trener Zbigniew Raubo w narożniku Krzysztofa GłowackiegoFoto: Donat Brykczynski/REPORTER/EastNews

Głośne dyskusje w środowisku bokserskim wywołuje zmiana zasad, które pozwalają zawodnikom występującym w boksie zawodowym na start w igrzyskach olimpijskich, które do niedawna były zarezerwowane dla bokserów-amatorów.

– W Rio de Janeiro startowało kilkunastu zawodowców. Tylko jeden z nich zdobył medal i był to jedynie brąz, więc jak widać amatorzy nie odstawali za bardzo od zawodowców. W zmianie zasad nie należy doszukiwać się czegoś kontrowersyjnego. Moim zdaniem jest to fair – powiedział  Zbigniew Raubo.

Ponadto w audycji rozmowa z Mateuszem Trycem, który wkrótce zadebiutuje na zawodowym ringu.

Nie zabrakło również przeglądu najważniejszych informacji sportowych dnia.

"Magazyn sportowy" prowadzili Maciej Gaweł i Dariusz Matyja.

Polskie Radio 24/db

Sport w Polskim Radiu 24

_____________________

Data emisji: 19.03.17

Godzina emisji: 21:07

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Boks znudził Polaków

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2014 20:35
Od jakiegoś czasu można odnieść wrażenie, że boks w Polsce powoli umiera. Coraz mniej ludzi ogląda, śledzi czy interesuje się walkami. Miejsce boksu w sercach Polaków zdobyła prężnie rozwijająca się formuła walk - MMA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„W cieniu podium”. O biografii Jerzego Kuleja

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2016 21:30
– W książce jest pokazane szare, zwykłe życie człowieka, który jest „human being”. Był wybitym sportowcem, celebrytą i musiał każdego dnia radzić sobie z tymi wszystkimi sytuacjami. Nie było to łatwe – mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Szarama, autor biografii „Jerzy Kulej, w cieniu podium”. Gościem audycji był również Waldemar Kulej – współautor książki i syn sportowca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wizja polskiego boksu według prezesa Leszka Piotrowskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2016 21:33
– Czeka nas ogrom pracy – powiedział Leszek Piotrowski, nowy prezes Polskiego Związku Bokserskiego. Podczas ostatniego zjazdu sprawozdawczo-wyborczego głosem 45 delegatów został wybrany na sternika krajowego pięściarstwa. Gość „Magazynu sportowego” obiecuje wielkie zmiany w funkcjonowaniu Związku i zapowiada, że pierwsze efekty jego pracy będą widoczne już niebawem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Boks i etos rycerski – czy mają ze sobą coś wspólnego?

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 18:25
Czy uprawianie boksu ma w sobie coś z etosu rycerskiego? Czy możliwym jest to, by oba te zagadnienia miały wspólne cechy? Na te pytania postanowił odpowiedzieć socjolog dr Marcin Darmas, a jego narzędziem stała się obserwacja uczestnicząca. Jakie wnioski płyną z badania? O swoich spostrzeżeniach mówił w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń