Siatkarki Chemika Police mistrzyniami Polski

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 21:35
Siatkarki Chemika Police po drugim zwycięstwie w finale nad Grotem Budowlanymi Łódź (3:1) zdobyły szósty w historii tytuł mistrza kraju. Łodzianki po raz pierwszy stanęły na podium, podobnie jak Developres SkyRes Rzeszów, który wygrał dwumecz o brązowy medal.
Audio
  • 20.04.17 Siatkarki Chemika Police mistrzyniami Polski
Drużyna Chemika Police świętuje zwycięstwo, po zakończeniu rewanżowego meczu finałowego fazy play-off Ekstraklasy siatkarek przeciwko Grotowi Budowlanym Łódź, 19 bm. w Szczecinie. Siatkarki Chemika po raz czwarty z rzędy zdobyły mistrzostwo Polski.
Drużyna Chemika Police świętuje zwycięstwo, po zakończeniu rewanżowego meczu finałowego fazy play-off Ekstraklasy siatkarek przeciwko Grotowi Budowlanym Łódź, 19 bm. w Szczecinie. Siatkarki Chemika po raz czwarty z rzędy zdobyły mistrzostwo Polski.Foto: PAP/Marcin Bielecki

– Mimo że Chemik Police nie był tak silną drużyną jak w ubiegłym sezonie, nie miał tak mocnej kadry, to był zdecydowanie ponad wszystkimi zespołami występującymi w lidze – mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Wojnarowski z Wirtualnej Polski. – To klub, który jest najrówniejszy ostatnich latach. Też sytuacja ogólna jest tam najstabilniejsza – dodawał dziennikarz.

Policzanki od czterech lat niepodzielnie panują na krajowych parkietach, w obecnym sezonie do kolekcji trofeów dołożyły także Puchar Polski. W rundzie play-off drużyna prowadzona przez Jakuba Głuszaka w czterech meczach straciła tylko seta.

Dla łodzianek sam udział w finale był już historycznym osiągnięciem, bowiem nigdy jeszcze nie zdobyły medalu. Rzeszowianki także po raz pierwszy stanęły na podium, w rywalizacji o brązowy medal dwukrotnie pokonały wyżej sklasyfikowany Impel Wrocław (3:2 i 3:0).

Więcej w całej rozmowie z Grzegorzem Wojnarowskim.

Gospodarzem Magazynu Sportowego był Rafał Bała.

Polskie Radio 24/PAP/mp

Więcej Sportu w Polskim Radiu 24

__________________

Data emisji: 20.04.17

Godzina emisji: 21.06


Zobacz więcej na temat: Siatkówka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak