Puchar Świata w taekwondo w najbliższy weekend w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 20:51
1055 zawodników z 42 krajów, w tym 100 Polaków, rywalizować będzie w sobotę i niedzielę w hali Torwaru w 20. turnieju Polish Open Warsaw Cup w taekwondo olimpijskim. Zawody po raz trzeci mają rangę Pucharu Świata. O rywalizacji w taekwondo mówili w audycji Magazyn Sportowy Piotr Paziński, olimpijczyk z Rio de Janeiro, wielokrotny mistrz Polski i medalista imprez międzynarodowych oraz Marcin Sadowski, dyrektor biura turnieju Polish Open Warsaw Cup 2017.
Audio
  • 15.09.2017 Piotr Paziński i Marcin Sadowski o Polish Open Warsaw Cup w taekwondo.
Piotr Paziński podczas walki na olimpiadzie w RIo de Janeiro
Piotr Paziński podczas walki na olimpiadzie w RIo de JaneiroFoto: ANDRZEJ SZKOCKI/POLSKA PRESS?EASTNEWS

Turniej rozgrywany będzie na ośmiu matach, przy użyciu sprzętu najnowszej generacji, a w walkach rozstrzygać będzie 60 arbitrów międzynarodowych. Rywalizacje będzie toczyć się w 3 kategoriach: kadetów, juniorów i seniorów. Według Piotra Pazińskiego taekwondo ciągle się rozwija w Polsce.

– Utytułowanych zawodników jest bardzo wielu. Polskę reprezentować będą m.in. Aleksandra Krzemieniecka i Patrycja Adamkiewicz, które zdobyły historyczne medale na Uniwersjadzie w Tajpej. Wierzymy, że zdobędziemy najcenniejsze medale. Taekwondo to walka sportowa, w której mamy 3 rundy po 2 minuty. Walkę można wygrać przez punktację lub nokaut. Obecnie jedną z kluczowych zmian jest dopuszczenia w walkach odpychania, zmienia się również punktacja kopnięć i punktacja minusowa – mówił zawodnik.

Zdaniem Marcina Sadowskiego organizacja Pucharu Świata to wyzwanie. - Turniej organizujemy od ponad dwudziestu lat – to 24. edycja Polish Open i 20. edycja Warsaw Cup. W turnieju wystartuje 104 zawodników z Polski. Liczymy, że w każdej kategorii nasi zawodnicy zawalczą o medale – powiedział gość Polskiego Radia 24.

Organizatorzy szykują dla kibiców sporo atrakcji związanych z dyscypliną i kulturą koreańską, a także otwarte treningi. 16 września, równolegle z turniejem odbędzie się „sobota z taekwondo” z udziałem polskich olimpijczyków – Michała Łoniewskiego (ósmy w Londynie) i Piotra Pazińskiego (piąty w Rio de Janeiro).

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem audycji był Tomasz Kowalczyk.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

Więcej sportu w Polskim Radiu 24

______________________ 

Data emisji: 15.09.2017

Godzina emisji: 20:06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Geniusz precyzji

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2012 10:08
Gościem Polskiego Radia 24 był Piotr Kurkus - trzykrotny zdobywca Pucharu Świata w taekwondo. Sportowiec rozmawiał z Michałem Chomyszynem między innymi o początkach swojej przygody ze sztukami walki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filozofia taekwondo

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2013 14:30
Tomasz Zimoch w swojej cotygodniowej audycji sportowej przybliżył świat wielkiego tenisa i koreańskiej sztuki walk i- taekwondo. W PR24 gościli: Joanna Paprocka, wielokrotna mistrzyni świata i Dawid Celt, sparingpartner Agnieszki Radwańskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy coraz lepsi w taekwondo

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 22:22
5 polskich reprezentantów zdobyło medale podczas Polish Open 2015. Polskimi medalistami taekwondo zostali: Aleksandra Krzemieniecka, Albert Millert, Michał Wielgosz, Eryk Rodzik i Karol Robak. Zawody komentowali w Polskim Radiu 24 Tomasz Pyciarz, dyrektor sportowy Polish Open w taekwondo i Artur Chmielarz, prezes Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska kadra taekwondo trenuje przed olimpiadą

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 22:04
Trwa wielkie odliczanie do Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro. Do występu przygotowuje się także polska reprezentacja taekwondo i o jej treningach opowiadali w Magazynie Sportowym Piotr Paziński, Karol Robak i Artur Chmielarz.    
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksandra Krzemieniecka: podczas mistrzostw świata celuję w złoto

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 21:26
Przed nią już ósmy sezon starów profesjonalnych, a szesnasty rok trenowania. Aleksandra Krzemieniecka, reprezentantka Polski w taekwondo, była gościem Magazynu Sportowego. O swoich planach w sezonie 2017 mówiła w Polskim Radiu 24.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

The World Games we Wrocławiu. Sport na najwyższym poziomie

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2017 20:33
20 lipca we Wrocławiu ruszą igrzyska sportowe The World Games. Na Dolny Śląsk ma przyjechać 3,5 tys. sportowców, którzy będą rywalizować w ponad 30 dyscyplinach. O szczegółach w Magazynie Sportowym mówił rzecznik imprezy, Kacper Cecota.
rozwiń zwiń