X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mamy kota na punkcie mleka

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 22:02
W Polskim Radiu 24 dr n. med. Irena Białokoz-Kalinowska i Agnieszka Maliszewska przekonywały, dlaczego warto włączyć produkty mleczne do swojej codziennej diety. Ruszyła kampania „Mamy kota na punkcie mleka”, która ma zachęcić nie tylko dzieci, ale także rodziców to większego spożycia mleka.
Audio
  • 08.04.16 Agnieszka Maliszewska: „To już czwarty rok kampanii informacyjnej, jak ważne jest spożycie mleka (…)”.
Mamy kota na punkcie mleka
Foto: pixabay.com/condesign

Mleko i jego przetwory powinny być stałym elementem codziennej diety. Mleko to cenne źródło  wielu składników mineralnych, takich jak: fosfor, magnes i potas. Witaminy i substancje mineralne zawarte w mleku zapewniają dobrą funkcję układu nerwowego i wzmacniają odporność organizmu.

– Często wydaje nam się, że zamiast szklanki mleka, jogurtu lub kefiru weźmiemy jakąś pastylkę i to pomoże nam załatwić zaspokojenie naszego organizmu w niezbędne elementy. Jednak te piguły są często niezbyt dobre i przyswajalne dla naszego organizmu. Dzieci chętnie piją mleko i uczą się o tym, jakie walory ma mleko – powiedziała Agnieszka Maliszewska z Polskiej Izby Mleka.  

Dorośli powinni spożywać co najmniej dwie duże szklanki tego napoju lub zastąpić go jogurtem, kefirem, a częściowo także serem. W przypadku dzieci zalecane spożycie jest jeszcze większe i wynosi 3-4 szklanki mleka dziennie.

– Wystarczy przyjrzeć się nowej piramidzie żywieniowej z lutego tego roku, gdzie produkty nabiałowe zajęły trzecie miejsce od podstawy, jaka jest aktywność fizyczna. Nie ograniczamy się tylko do mleka, ale do całej gamy produktów, jak jogurty i sery. Można zrobić długi wykład na temat tego, dlaczego mleko jest zdrowe – mówiła dr n. med. Irena Białokoz-Kalinowska z Instytut Profilaktyki i Zdrowia.

Polskie Radio 24/gm


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także