Jak nie dać się grypie?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 17:19
W Polsce trwa sezon zachorowań na grypę. Co zrobić, aby ustrzec się przed jej skutkami? O sposobach na utrzymanie się przy zdrowiu mówiła w Polskim Radiu 24 dr Krystyna Knypl.
Audio
  • 3.02.17 Dr Krystyna Knypl: leki na receptę, są na zlecenie lekarza
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: EASTNEWS

Jak podkreśliła gość audycji, aby utrzymać dobrą kondycję również zimą, trzeba dbać o siebie przez cały rok. - Ważna jest zdrowa dieta, odpowiedni tryb życia i wymagana ilość snu.

Jak podkreśliła lekarka grypa nie jest diagnozą w przypadku każdego przeziębienia. - Nie zdarza się ona zbyt często, dużo częściej mamy zaś do czynienia z grypopodobnymi infekcjami wirusowymi. Jeśli jednak zachorujemy, dobrze jest zwolnić tempo, położyć się do łóżka i nie rozsiewać wirusów, warto też wziąć leki przeciwgorączkowe i nawadniać organizm – radziła dr Krystyna Knypl.

- Jeśli infekcji wirusowej towarzyszy zakażanie bakteryjne podanie antybiotyku jest wskazane, ale nie powinien on być brany na własną rękę, bez nadzoru lekarza. Może wówczas wystąpić reakcja uczuleniowa lub przy kolejnym przeziębieniu antybiotykooporność. Popieram natomiast używanie czosnku, który jak widać poprzez praktykę dnia codziennego - działa.     

Gospodarzem audycji był Jakub Kukla.

Polskie Radio 24/kawa

_____________________

Data emisji: 03.02.17

Godzina emisji: 15.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rośnie liczba zachorowań na grypę w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2016 16:28
Sezon grypowy trwa i rośnie liczba zachorowań na grypę oraz choroby grypopodobne. Jan Bondar z Głównego Inspektoratu Sanitarnego wyjaśniał w Polskim Radiu 24, jak zabezpieczyć się przed chorobą i odpowiedział na pytanie, kiedy najlepiej szczepić się na grypę. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego warto szczepić się przeciw grypie?

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 14:05
W Polskim Radiu 24 pediatra prof. Teresa Jackowska wyjaśniała, dlaczego warto zaszczepić się przeciw grypie. – Tegoroczne statystyki są alarmujące. Takiej liczby zachorowań można było uniknąć, ponieważ od wielu lat mamy skuteczne szczepienia – powiedziała ekspert.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najlepszy czas na szczepienia przeciw grypie

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 13:40
Trwa sezon szczepień przeciw grypie. W aptekach są już szczepionki na sezon 2016/2017. O tym, kto i dlaczego powinien się zaszczepić, a także ile dawek należy przyjąć, mówiła w Polskim Radiu 24 hematolog, prof. Teresa Jackowska ze Szpitala Bielańskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atak grypy. Tylko na Mazowszu zachorowało 100 tys. osób

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2017 12:34
Poziom zachorowań na grypę niebezpiecznie zbliża się do poziomu epidemii – alarmuje sanepid. Tygodniowo diagnozę grypy w Polsce słyszy 30 tysięcy osób. Z powodu powikłań w ostatnim tygodniu 800 osób trafiło do szpitali.
rozwiń zwiń