X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piątek, 31.01.14

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2014 11:13
Ukraiński rząd godzi się na pewne ustępstwa, ale opozycja wciąż pozostaje nieufna wobec działań obozu władzy. Sytuacja na Ukrainie wkroczyła w fazę wyczekiwania na kolejny etap kryzysu.
Audio
  • 31.01.14 Wiktor Ross, Michał Strzałkowski, Piotr Pogorzelski i Anatolij Zimnin
Piątek, 31.01.14
Foto: EPA/MAXIM SHIPENKOV

Zdaniem protestujących na Majdanie rządzący poszli jedynie na pozorne ustępstwa, żeby zyskać na czasie. Mróz daje się manifestującym w Kijowie we znaki, ale mimo to nie poddają się i nie zamierzają ustąpić, dopóki ich warunki nie zostaną spełnione.

Ukraina czeka w rozwój wydarzeń

Wśród ukraińskich politologów pojawiła się opinia, że panująca obecnie sytuacja weszła w nową fazę. Można powiedzieć o pełnym napięcia wyczekiwaniu na rozwój kolejnych wypadków ukraińskiego kryzysu.

- Wydaje się, że trzeba się zgodzić z taką opinią. Kontakt pomiędzy triumwiratem kierowniczym opozycji a Majdanem i nastrojami społecznymi uległ pewnemu rozbiciu. Majdan i społeczeństwo idą dalej w swoich postulatach niż są to w stanie zaakceptować  przywódcy opozycji. W związku z tym ustanawia się nowy typ równowagi między kierownictwem opozycji a ruchem społecznym, który powinien przełożyć się w najbliższym czasie na postulaty, żądania i pewnego rodzaju odpowiedzialność za rozwój sytuacji w kraju – oceniał w PR24 Wiktor Ross¸ politolog i dyplomata.

- Nie wiemy, co się dzieje w obozie rządzącym. Partia Regionów rządząca Ukrainą plus sojusz z komunistami, to nie monolit. Są tam różne grupy wpływów, oligarchowie, którzy kontrolują wielu deputowanych Rady Najwyższej. Próba rozbicia frakcji parlamentarnej miała już miejsce – mówił w PR24 Anatolij Zimlin, kierownik redakcji ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy.

Choroba Janukowycza – fakt czy polityczna gra?

Prezydent Ukrainy zachorował i według doniesień ukraińskiego biura prezydenckiego ma ostrą grypę i musi odpocząć. Chorobę  Wiktora Janukowycza określono jako „ostre schorzenie oddechowe”, któremu towarzyszy podniesiona gorączka. Pojawia się pytanie czy nie jest to kolejna zagrywka polityczna, aby kupić więcej czasu.

- Bywają sytuacje w polityce, gdy lepiej niż nie robić niż robić cokolwiek. Być może to właśnie jest ta sytuacja, ale sądziłbym tutaj, że jest to „choroba polityczna”. Sytuacja bardzo się skomplikowała i Janukowycz nie godzi się z perspektywą utraty władzy – tłumaczył w PR24 Wiktor Ross.

Co na to Unia Europejska?

W sprawie Ukrainy trwa ofensywa dyplomatyczna polskiego premiera. Donald Tusk podróżuje po Europie i stara się przekonać przywódców państw Unii do wspólnych działań. Unia Europejska musi przemówić w sprawie Ukrainy jednym głosem i potrzebne jest zaangażowanie instytucji skupiających więcej zainteresowanych stron.

 

PR24/Grzegorz Maj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także