X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piątek, 21.02.14

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2014 11:08
Po nocnych rozmowach Wiktora Janukowycza z opozycją oraz szefami polskiej i niemieckiej dyplomacji sformułowana została treść porozumienia. Na razie brak jednak oficjalnych informacji co do szczegółów.
Audio
  • 21.02.14 Beata Płomecka i Kazimierz Wóycicki
  • 21.02.14 Kazimierz Wóycicki
  • 21.02.14 Paweł Buszko
  • 21.02.14 Jerzy Wójcicki
  • 21.02.14 Kazimierz Wóycicki i Jan Malicki
  • 21.02.14 Włodzimierz Pac
  • 21.02.14 Paweł Kowal: „Nie spieszyłbym się z ogłaszaniem zakończenia konfliktu, dopóki obie strony wiarygodnie nie potwierdzą, że jest porozumienie (…)”
  • 21.02.14 Tomasz Pisula: „W porozumienie nie uwierzę do momentu, gdy zobaczę, że zostały wycofane wojska (…)”
Piątek, 21.02.14
Foto: flickr/Christiaan Triebert

O porozumieniu informuje strona rządowa. Opozycja i Unia Europejska jak na razie milczą w tej sprawie. Porozumienie zostało sformułowane, ale szczegóły wciąż pozostają nieoficjalne, dlatego faktyczne postanowienia pozostają w sferze spekulacji do chwili parafowania dokumentu.

W porozumienie nie uwierzę do momentu, gdy zobaczę, że zostały wycofane wojska

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w ciągu 10 dni miałby zostać powołany nowy rząd techniczny. Z kolei za kolejne 10 miesięcy miałyby odbyć się wybory prezydenckie. Zdaje się, że są to jak najbardziej realne postulaty, ale pojawia się pytanie o akceptację ze strony obecnych na Majdanie demonstrantów. Istnieje jeszcze inny problem. O porozumieniu poinformowała strona rządowa, więc istnieje ryzyko, że żadnego porozumienia nie ma.

- W porozumienie nie uwierzę do momentu, gdy zobaczę, że zostały wycofane wojska MSW z centrum Kijowa. Mówiliśmy dotychczas o wielu planach politycznych i jakoś się one nie ziszczały. Rzeczywistość jest taka, że w Kijowie giną ludzie i nie ci, co rzucają butelkami, a osoby spokojnie przechadzające się po Majdanie lub starające się udzielić pomocy medycznej rannym – mówił w PR24 Tomasz Pisula, Fundacja Wolność i Demokracja.

- Nie spieszyłbym się z ogłaszaniem zakończenia konfliktu, dopóki obie strony wiarygodnie nie potwierdzą, że jest porozumienie i ma ono elementy, które zagwarantują wiarygodność obu stron. Problemem do tej pory była wiarygodność ośrodka władzy. Jakby ktoś pytał mnie o radę, to pierwsza sprawa: negocjować tylko o zawieszenie broni i powstrzymanie przemocy. Druga sprawa: jak najkrótszy okres pomiędzy, czyli żadnych Okrągłych Stołów i innych pozakonstytucyjnych rozwiązań – powiedział w PR24 Paweł Kowal, eurodeputowany.

Region projanukowyczowski  stanowią Rosjanie na Krymie

Oczy świata zwrócone są przede wszystkim na wydarzenia w Kijowie, ale także w innych ukraińskich miastach trwają demonstracje, miedzy innymi we Lwowie, Charkowie. Majdan skupił swoją uwagę, ale pojawia się pytanie jak treść porozumienia zostanie przyjęta w innych ukraińskich aglomeracjach. Zawłaszcza tych na wschodzie, które opowiadają się za Wiktorem Janukowyczem.

- Jeżeli okaże się, że prezydent sam ustępuje, to nie ma go co bronić. Na pewno nastąpiłaby wówczas demobilizacja jego zwolenników. Nie przesadzałbym jednak z siłą poparcia dla prezydenta Janukowycza. Wschodnia Ukraina jest bardzo zdemobilizowana, ponieważ boryka się z wielkimi problemami ekonomicznymi. Stamtąd rekrutują się przestępcy, którym płaci się za bicie ludzi. Jedyny region projanukowyczowski  stanowią Rosjanie na Krymie – wyjaśniał Tomasz Pisula.

Z niecierpliwością wyczekuje się rozwiązania kryzysu na Ukrainie. Z walką o wolność w kontekście ukraińskim nie sposób nie wspomnieć o osobie zmarłego senatora Zbigniewa Romaszewskigo, który czynnie angażował się w walkę o wolność nie tylko Ukrainy, ale miedzy innymi Białorusi, Czeczenii.

PR24/Grzegorz Maj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także