X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ukraińskie ultimatum odrzucone

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2014 12:39
Separatyści, którzy zajęli budynki rządowe we wschodnich obwodach Ukrainy, odrzucili ultimatum rządu w Kijowie. Kolejne informacje podają zarówno władze ukraińskie, jak i rosyjskie.
Audio
  • 14.04.14 Doktor Jan Malicki: „Referendum oznacza podział kraju (…)”
Ukraińskie ultimatum odrzucone
Foto: EPA/ZURAB KURTSIKIDZE

Siergiej Ławrow mówi, że siły używane przeciwko separatystom mogą doprowadzić do kryzysu. Natomiast Ołeksandr Turczynow wskazuje, że możliwe jest referendum na temat jedności kraju.

Jedność Ukrainy pod znakiem zapytania?

Referendum w sprawie jedności Ukrainy może oznaczać podział kraju, czyli coś, czego Kijów za wszelką cenę chciał uniknąć.

– Referendum oznacza podział kraju. Gdyby faktycznie doszło do ogólnokrajowego referendum w sprawie jedności kraju, to dojdzie do podziału Ukrainy według doskonale znanej nam linii z wyborów prezydenckich. Deklaracja Turczynowa ma na celu wytrącenie „broni” z ręki Rosji i złamania jej inicjatywy – mówił w PR24 doktor Jan Malicki, dyrektor Studium Europy Wschodniej UW.

Reakcja Unii Europejskiej

Rosja udowodniła już swoją sprawność dyplomatyczną w kwestii ukraińskiej, teraz czas na ruch ze strony Unii Europejskiej. Kolejne spotkanie szefów  dyplomacji państw Wspólnoty i pytanie, czy wreszcie nastąpi zdecydowana reakcja.

– Prawdopodobnie na spotkaniu w Luksemburgu wiodącym tematem będzie reakcja na list Putina do rządów w sprawie gazu. Jeśli jakikolwiek kraj europejski wyłamie się w odpowiedzi, to nastąpi katastrofa. Oznaczałoby to, że Kreml nie tylko dzieli Ukrainę, ale także Unię Europejską – oceniał Gość PR24.

Spóźnione działania Kijowa

Obecna sytuacja we wschodnich obwodach Ukrainy pokazuje, że rząd w Kijowie „przespał” kilka istotnych spraw. Dopiero działania separatystów wywołały zdecydowaną reakcję władz kijowskich.

– Decyzja jest dramatyczna. Z jednej strony jest separatyzm, może grozić eskalacja, a jeszcze istnieje ryzyko interwencji rosyjskiej. Jeśli jednak państwo nic nie będzie robić, to kolejny kawał Ukrainy zostanie oderwany – podsumował doktor Jan Malicki.

PR24/Grzegorz Maj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także