X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niekończący się kryzys na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2014 12:46
Kryzys na Ukrainie wielokrotnie miał być już zażegnany, a zamiast tego przybierał na sile. Były negocjacje, porozumienia, a mimo to Ukraina wciąż pogrążona jest w chaosie.
Audio
  • 05.05.14 Doktor Kazimierz Wóycicki: „Moskwa nie chce dopuścić do wyborów (…)”
Niekończący się kryzys na Ukrainie
Foto: EPA/ALEXEY FURMAN

Rozwiązaniem kryzysu na Ukrainie miało być porozumienie genewskie, którego postanowienia nie zostały zrealizowane. Rosyjscy separatyści zajmowali kolejne miasta na wschodzie Ukrainy, a władze w Kijowie podejmowały operacje antyterrorystyczne. Porwano nawet zagranicznych obserwatorów OBWE. Kryzys ukraiński przybiera na sile i nie widać skutecznego sposobu na jego zakończenie.

Przełomy i stagnacje

Historia konfliktu ukraińskiego składa się z momentów przełomowych jak protesty na Majdanie czy aneksja Krymu. Po przełomie zwykle następowała jednak stagnacja, dlatego eksperci wciąż zastanawiają się, co będzie dalej.

– Przełomem mogą być wybory prezydenckie, które mogłyby stanowić argument na rzecz stabilizacji sytuacji na Ukrainie. Trudno jednak sobie wyobrazić, w którym momencie Putin przestanie prowadzić tę „hybrydalną” wojnę. Wykorzystywane są wszystkie możliwe tricki, aby poróżnić inne państwa. Rosja dąży także do aktywizacji prawicowych grup ekstremistycznych – wyjaśniał w PR24 doktor Kazimierz Wóycicki ze Studium Europy Wschodniej UW.

Zachód kontra Wschód

Przy okazji konfliktu na Ukrainie odbywają się liczne rozmowy Władimira Putina z Angelą Merkel czy Barackiem Obamą. Wszelkie negocjacje zdają się nie mieć jednak żadnego efektu.

– Zachód z uporem będzie poszukiwał rozwiązań dyplomatycznych. Widzimy jednak wysyłanie wojsk amerykańskich do państw sąsiadujących z Rosją, co jest czymś zupełnie nowym i istotnym. Natomiast konflikt z Tatarami oznacza potencjalne zaangażowanie Turcji, a nikt poważny nie popiera Rosji – mówił Gość PR24.

Wybory prezydenckie

Zdania odnośnie wpływu wyborów prezydenckich na cały kryzys ukraiński są podzielone. Legitymizacja nowej władzy może być wybawieniem dla Ukraińców, a utrapieniem dla Rosjan. Z drugiej strony może być kolejnym argumentem w ręku Władimira Putina.

– Moskwa nie chce dopuścić do wyborów. Jeśli do nich dojdzie, to pytanie dotyczyć będzie ich przebiegu. Politycy ukraińscy działają bardzo zgodnie, ponieważ mają poczucie wspólnego interesu i zagrożenia – powiedział doktor Kazimierz Wóycicki.

PR24/Grzegorz Maj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także