Polskie Radio miejscem mądrego i dociekliwego dziennikarstwa

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 08:22
– Cały czas chcemy poprawiać jakość naszych anten i rozwijać ofertę internetową – mówiła w Polskim Radiu 24 Barbara Stanisławczyk-Żyła. Prezes Polskiego Radia podkreślała również, że publiczna radiofonia ma być miejscem debaty, gdzie będą dominowały „fakty, a nie przymiotniki”.
Audio
  • 17.02.17 Barbara Stanisławczyk o przyszłości Polskiego Radia
Prezes Polskiego Radia Barbara Stanisławczyk
Prezes Polskiego Radia Barbara StanisławczykFoto: Polskie Radio/Jakub Szymczuk

Barbara Stanisławczyk-Żyła na naszej antenie zapowiedziała, że w kolejnych miesiącach i latach będzie dążyć do rozwoju oferty Polskiego Radia. – Jeszcze w tym roku ma powstać Polskie Radio Sport. Będzie to jeden z elementów rozwoju naszej oferty internetowej i DAB Plus – wskazywała. – Chcemy też stworzyć agencję muzyczną, która będzie mogła rywalizować z zachodnimi, dużymi wytwórniami – dodawała.


Prezes Polskiego Radia zauważyła również, że w ostatnich miesiącach publiczna radiofonia w coraz większym stopniu wypełnia misję publiczną. – Pojawiło się więcej programów kulturotwórczych, historycznych i rozrywkowych, na wysokim poziomie – podkreślała Barbara Stanisławczyk-Żyła, zaznaczając przy tym, że Polskie Radio realizując misję nie rezygnuje z walki o rynek reklamowy.

Oprócz planów dotyczących rozwoju różnych form radiowych, Barbara Stanisławczyk-Żyła w Polskim Radiu 24 zapewniła, że jej celem jest tworzenie na antenach publicznej radiofonii miejsca prawdziwej debaty. – To mają być rozmowy, w których będą dominowały argumenty i fakty, a nie przymiotniki – mówiła. – Polskie Radio ma być miejscem mądrego i dociekliwego dziennikarstwa – pointowała prezes Polskiego Radia. 

Barbara Stanisławczyk-Żyła decyzją Rady Mediów Narodowych została prezesem Polskiego Radia. Na drugiego członka zarządu wybrano Mariusza Staniszewskiego, który zastąpi Jerzego Kłosińskiego. Prezes zapowiada, że jej czteroletnia kadencja będzie "kontynuacją dotychczasowej pracy, czyli wszechstronnego rozwoju radia".

Więcej w całej rozmowie.  

Polskie Radio 24/mp

_________________

Data emisji: 17.02.17

Godzina emisji: 12.18

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Barbara Stanisławczyk pozostaje prezesem zarządu Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 20:04
Decyzję o wyborze dr Barbary Stanisławczyk podjęła Rada Mediów Narodowych. Drugim członkiem zarządu Polskiego Radia będzie Mariusz Staniszewski.
rozwiń zwiń