Michelle Obama z wizytą w Japonii

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2015 16:47
Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych przebywa z oficjalną wizytą w Japonii. Jest to jej pierwsza wizyta w Kraju Kwitnącej Wiśni, odkąd Barack Obama objął urząd prezydencki w styczniu 2009 roku.
Audio
  • 19.03.15 Adam Szaga: „Wizyta Michelle Obamy w Japonii jest kurtuazyjna. Wpisuje się ona w narrację partnerstwa amerykańsko-japońskiego (…)”.
Pierwsza Dama USA Michelle Obama oraz Japoński premier Shinzo Abe na spotkaniu z mediami rozpoczynającym trzy dniową wizytę Michelle Obamy w JaponiiPAPEPAFRANCK ROBICHON
Pierwsza Dama USA Michelle Obama oraz Japoński premier Shinzo Abe na spotkaniu z mediami rozpoczynającym trzy dniową wizytę Michelle Obamy w Japonii/PAP/EPA/FRANCK ROBICHON

„Pozwólmy dziewczynkom na naukę” – to inicjatywa, którą Michelle Obama chce propagować podczas swojej wizyty w Japonii.

– Japonia dołączyła do tej inicjatywy. Włącza się ona w ogólnoświatową akcję US Peace Corps. Są to amerykańscy wolontariusze, którzy jeżdżą po świecie i nauczają. Najczęściej prowadzą zajęcia z języka angielskiego. Tacy Peace Corps są również w Japonii – mówił Adam Szaga, ekspert Centrum Studiów Polska-Azja.

Podczas oficjalnej konferencji prasowej rzecznik oznajmił, że żona prezydenta Stanów Zjednoczonych spotka się z Akie Abe, żoną premiera Japonii. Michelle Obama widzi w niej sprzymierzeńca w walce o szerzenie edukacji dziewczynek i doceniła jej starania na tym polu podjęte w Japonii.

– To jest wizyta kurtuazyjna. Wpisuje się ona w narrację partnerstwa amerykańsko-japońskiego. Jest to pozytywne pod względem PR. Niemniej jednak, ta wizyta dramatycznie niczego nie zmieni – stwierdził gość Polskiego Radia 24.

Polskie Radio 24/dds

Zobacz więcej na temat: Japonia polityka USA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak