X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Po wyroku na Karadżicia

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2016 16:30
Radovan Karadżić został skazany na 40 lat więzienia. Międzynarodowy Trybunał w Hadze uznał go winnym zbrodni przeciwko ludzkości podczas wojny w Jugosławii w latach 1992-1995. O wyroku na byłym prezydencie Serbii, Bośni i Hercegowiny mówili w Polskim Radiu 24 Tomasz Kowalczewski, dyrektor IAR, wieloletni korespondent Polskiego Radia na Bałkanach i Rigels Halili ze Studium Europy Wschodniej UW
Audio
  • 25.03.16 Tomasz Kowalczewski: „Żaden wyrok sądowy nie zabliźni ran i nie przywróci życia tym, którzy zginęli (…)”.
Radovan Karadzić podczas ogłaszania wyroku
Radovan Karadzić podczas ogłaszania wyrokuFoto: PAP/EPA/ROBIN VAN LONKHUIJSEN / POOL

Czy to już koniec rozliczeń po wojnie w byłej Jugosławii? Czy poszczególne narodowości bałkańskie potrafią dziś ze sobą współpracować czy ciągle dzieli je pamięć przeszłych krzywd i niewyrównanych rachunków? Na te pytania odpowiadali goście Polskiego Radia 24.

– Ten wyrok na nowo odgrzał złe emocje, które były obecne w byłej Jugosławii w latach 90. Żaden wyrok sądowy nie zabliźni ran i nie przywróci życia tym, którzy zginęli i zdrowia tym, którzy są kalekami – mówił Tomasz Kowalczewski.

Na Karadżiciu ciążyło w sumie 11 zarzutów zbrodni wojennych, zbrodni przeciwko ludzkości i ludobójstwa podczas wojny domowej w Bośni i Hercegowinie w latach 1992–1995. Został uznany winnym 10 spośród nich. W wyniku krwawej wojny zginęło ok. 100 tys. osób, a 2,2 mln stało się uchodźcami.

– Bośnia i Hercegowina ma największą diasporę wśród krajów bałkańskich. Dziedzictwo wojny jest wciąż żywe, ponieważ nikt wśród elit nie podjął poważnej dyskusji nad tymi zbrodniami – powiedział Rigels Halili.  

Z gośćmi Polskiego Radia 24 rozmawiał Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/dds/mr

Zobacz więcej na temat: Europa Wschodnia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także