X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rola Rosji w wojnie w Syrii

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2016 14:33
Gościem Polskiego Radia 24 był Witold Rodkiewicz (Ośrodek Studiów Wschodnich). Ekspert mówił, jaką rolę odgrywa Moskwa w syryjskiej wojnie domowej. 
Audio
  • 30.03.16 Witold Rodkiewicz: „Operacja Rosji w Syrii ma na celu przełknięcie przez Zachód faktu, że Rosjanie rozciągnęli parasol ochronny nad Asadem (…)”.
Kilkanaście dni temu Władimir Putin ogłosił, że wycofuje swoje wojska z Syrii
Kilkanaście dni temu Władimir Putin ogłosił, że wycofuje swoje wojska z SyriiFoto: EPA/IVAN SEKRETAREV/POO

Kilkanaście dni temu Rosja ogłosiła, że wycofuje swoje wojska z Syrii, ale pozostawiła w tym kraju swoje siły specjalne.

– Wycofano większość samolotów bojowych, jednak pozostawiono część eskadry, która tam była i śmigłowce bojowe – potwierdził Witold Rodkiewicz

Na czym jednak tak naprawdę zależy Putinowi? Eksperci przyznają, że brutalna i cyniczna gra Rosji obliczona jest przede wszystkim na zmuszenie USA do zaniechania polityki wspierania zmian w niedemokratycznych reżimach oraz uznania Rosji za współdecydenta w kwestiach bezpieczeństwa globalnego.

– Rzeczywiście rozpoczęto proces zawieszenia broni. Podpisano porozumienia z 43 oddziałami. Ta operacja ma na celu umożliwienie płynnego przełknięcia przez stronę zachodnią faktu, że Rosjanie rozciągnęli swój parasol ochronny nad Baszszarem al-Asadem i będą negocjować z pozycji siły z opozycją, by zakończyć tę wojnę na warunkach Asada – mówił Witold Rodkiewicz. –Zaangażowanie Rosji w Syrii powoduje, że Moskwa staje się ważnym partnerem, z którym trzeba rozmawiać – dodał.

Z Witoldem Rodkiewiczem rozmawiał Jakub Kukla.

Polskie Radio 24/dds/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także