X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tydzień na Świecie: Kryzys polityczny w Brazylii

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2016 13:51
W Brazylii pogłębia się poważny chaos polityczny. Prezydent kraju – Dilmie Rousseff grozi procedura impeachmentu. Z rządu wycofała się największa partia koalicyjna, co ułatwia procedurę pozbawienia jej władzy. O podłożu kryzysu i możliwych skutkach mówili goście audycji Tydzień na Świecie.
Audio
  • 02.04.16 Janina Petelczyc: „Jak na razie Dilmie Rousseff nikt niczego jeszcze nie udowodnił (…)”.
Protesty na ulicach stolicy Brazylii
Protesty na ulicach stolicy BrazyliiFoto: PAP/EPA/Wilson Dias / HANDOUT

Na drastyczny krok zdecydowali się politycy Partii Ruchu Demokratycznego Brazylii. Nie chcą już dłużej sprawować rządów pod kierownictwem prezydent Dilmy Rousseff. Oskarża się ją o praktyki korupcyjne związane z nielegalnym finansowaniem przez koncern energetyczny Petrobras kierowanej przez nią Partii Pracy. Miała ona również wprowadzać w błąd opinię publiczną przez ukrywanie prawdziwego stanu finansów państwa.

– Politycy partii PRDB będą teraz mogli zagłosować za impeachmentem, co zdecydowanie wzmocni stronnictwo chcące odejścia prezydent Rousseff. Również duża część społeczeństwa nie jest zadowolona z jej rządów. Sondaże pokazują, że w tej chwili może liczyć na jedynie 10 proc. poparcia swoich obywateli. Jednak należy zwrócić uwagę, że do tej pory nikt jeszcze nie udowodnił nieczystych zagrań Dilmie Rosusseff. Proces impeachmentu jest procesem o bardzo mocnym zabarwieniu politycznym   – powiedziała Janina Petelczyc z Fundacji Terra Brasilis.

Ponadto w audycji Draganija Nadażdin, szefowa polskiego oddziału Amnesty International, omówiła obecne działania w zakresie wypełniania założeń porozumienia Unia Europejska-Turcja.

Gospodarzem audycji był Marcin Pośpiech.

Polskie Radio 24/db


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także