X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niemiecka antyislamska partia AfD rośnie w siłę

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2016 20:59
Prawicowa i antyislamska partia Alternatywa dla Niemiec (AfD) odniosła ogromny sukces w niedzielnych wyborach do regionalnego parlamentu Meklemburgii-Pomorza Przedniego. Z danych szacunkowych wynika, że AfD zdobyła od 21,1 do 21,9 proc. głosów. Współrządząca w tym landzie CDU uzyskała natomiast wynik poniżej 20 proc. Zaskakujące wyniki wyborów skomentowaliśmy w magazynie Świat w powiększeniu.
Audio
  • 04.09.16 Wojciech Szymański: „Wyniki niedzielnych wyborów są wizerunkowym „policzkiem” dla Angeli Merkel (…)”.
Członkowie partii Alternatywa dla Niemiec świętujący wyborczy sukces.
Członkowie partii Alternatywa dla Niemiec świętujący wyborczy sukces.Foto: EPA/DANIEL BOCKWOLDT

Istniejąca dopiero od trzech lat AfD po raz pierwszy zdystansowała partię kanclerz Angeli Merkel. Dobry wynik ugrupowania, które domaga się zamknięcia granic dla imigrantów i uważa islam za największe zagrożenie dla Europy, jest wyrazem protestu przeciwko liberalnej polityce migracyjnej niemieckiej kanclerz.

– Alternatywa dla Niemiec w kolejnych wyborach osiąga znakomity wynik. Jest to jednocześnie ogromny problem dla partii Angeli Merkel. Wynik AfD wzmocni tylko przeciwników kanclerz w jej własnej partii, którzy krytykują jej politykę migracyjną – powiedział Wojciech Szymański, korespondent Polskiego Radia w Berlinie.

Zdaniem dr Agnieszki Łady z Instytutu Spraw Publicznych wyniki wyborów do regionalnego parlamentu Meklemburgii-Pomorza Przedniego są „żółtą kartką” dla największych partii w Niemczech.

Na temat wyników oraz bieżącej sytuacji na niemieckiej scenie politycznej mówił również Cornelius Ochmann z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Gospodarzem Świata w powiększeniu był Bogumił Husejnow.

PAP/Polskie Radio 24/db

_________________

Data emisji: 04.09.2016

Godzina emisji: 20.33

Komentarze1
aby dodać komentarz
Kajetan Borgaczewski2016-09-15 22:44 Zgłoś
Przebudzenie w Niemczech trochą spóźnione , ale lepsze to niż bezczynność.
Zobacz także

Czytaj także

„Kanclerz Niemiec biła się w piersi, ale wydaje się, że nie tylko w swoje”

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 17:42
Kanclerz Niemiec w wywiadzie dla „Süddeutsche Zeitung” odniosła się do sprawy uchodźców. – Kanclerz Niemiec biła się w piersi, ale wydaje się, że nie tylko w swoje, a przede wszystkim w piersi innych – skomentował w Polskim Radiu 24 Krzysztof Rak (Nowa Konfederacja).  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryzys migracyjny. Zwrot w polityce Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2016 18:18
Kanclerz Niemiec zapewniła, że tak duży napływ uchodźców jak w ubiegłym roku już się w Niemczech nie powtórzy. Angela Merkel mówiła o tym na spotkaniu z kierownictwem partii CDU/CSU. W Debacie Dnia o polityce migracyjnej Niemiec rozmawiali dr Paweł Kowal, politolog i Igor Janke, publicysta, prezes Instytutu Wolności.
rozwiń zwiń