Wybory prezydenckie w USA. "Amerykańska kampania wyborcza to horror"  

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 16:14
– To są przełomowe wybory, rozstrzygane nie tylko między republikanami i demokratami, a właściwie przeciwko obu tym ugrupowaniom – powiedziała Anna Gwozdowska. Dziennikarka tygodnika Wprost była gościem Polskiego Radia 24.
Audio
  • 07.11.16 Anna Gwozdowska o wyborach prezydenckich w USA
W kampanii wyborczej w USA biorą udział również gwiazdy muzyki i celebryci. Do grona zwolenników Hillary Clinton dołączył m.in. Jay Z, który wystąpił podczas koncertu zachęcającego do głosowania na kandydatkę demokratów
W kampanii wyborczej w USA biorą udział również gwiazdy muzyki i celebryci. Do grona zwolenników Hillary Clinton dołączył m.in. Jay Z, który wystąpił podczas koncertu zachęcającego do głosowania na kandydatkę demokratówFoto: PAP/EPA/DAVID MAXWELL

Anna Gwozdowska zwróciła uwagę, że cała bitwa rozgrywa się w kilku stanach – tych, w których nie do końca wiadomo, jak zagłosują wyborcy. - Od tego w dużej mierze będzie zależała wygrana. Chodzi m.in. o Florydę – wskazywał dziennikarka.

Jak podkreślała Anna Gwozdowska, zarówno Hillary Clinton, jak i Donald Trump mają bardzo duży negatywny elektorat, "chyba największy w historii" – Na przykład bardzo wierzącym i konserwatywnym republikanom, czyli konserwatywnym chrześcijanom, nie podobała się dotychczasowa postawa Donalda Trumpa. Uważali, że nie jest dość konserwatywny z ich punktu widzenia – stwierdziła dziennikarka.

Czytaj też
USA1.jpg
Wybory prezydenckie w USA

Anna Gwozdowska przypominała również, że o urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych ubiega się czworo kandydatów. Mówiła o znaczeniu tych, którzy w sondażach znajdują się na trzecim i czwartym miejscu.

O szczegółach w całej audycji.

Z Anną Gwozdowską rozmawiał Krzysztof Grzybowski.  

Polskie Radio 24/dds/tj

___________________

Data emisji: 07.11.2016

Godzina emisji: 14.35

Czytaj także

To kobiety mogą wybrać pierwszą w historii kobietę-prezydent USA

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 07:35
Kończy się kampania wyborcza w Stanach Zjednoczonych. O Nowym Jorku, w którym odbędzie się wieczór wyborczy zarówno Hillary Clinton, jak i Donalda Trumpa - mówił specjalny wysłannik Polskiego Radia w USA Wojciech Cegielski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wybory prezydenckie w USA. Amerykańska Noc Wyborcza na żywo w Polskim Radiu 24

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2016 23:22
Specjalną audycję w godzinach 23.00 – 6.00, w nocy z 8 na 9 listopada, prowadzą Grzegorz Ślubowski i Michał Strzałkowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gra o Biały Dom. Brutalna kampania wyborcza w USA

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2016 20:15
– Tegoroczna kampania prezydencka w USA jest jedną z najdziwniejszych w historii – powiedziała Kamila Baranowska z tygodnika (Do Rzeczy). 8 listopada odbędą się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych.  W audycji "Wróżenie z faktów" do tematu odniosła się razem z Agnieszką Burzyńską (Fakt). Dziennikarki skomentowały również wydarzenia z polskiej sceny politycznej oraz zastanowiły się nad ich skutkami w przyszłości.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Finisz kampanii w USA. Przekonać niezdecydowanych

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 21:36
- Żaden z dwojga kandydatów nie mówił o fundamentalnych problemach dla kraju i świata. Ta kampania była daleka od merytorycznej debaty, to było przerzucanie się oskarżeniami dotyczącymi afer i skandali – mówił w audycji Świat W Powiększeniu Marek Wąsiński z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. 8 listopada Amerykanie zagłosują w wyborach prezydenckich.
rozwiń zwiń