X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Po wyborach w Macedonii. "Sytuacja nadal jest patowa"

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 16:13
W Macedonii odbyły się w niedzielę przedterminowe wybory parlamentarne, które mają zakończyć trwający od niemal dwóch lat kryzys polityczny, w jakim kraj pogrążył się na skutek skandalu podsłuchowego. – Wszystko wskazuje na to, że zwyciężyła partia, która dotychczas rządziła. Sytuacja nadal jest patowa – mówił w Polskim Radiu 24 dr Rigels Halili, ekspert ds. Bałkanów z Uniwersytetu Warszawskiego. 
Audio
  • 13.12.16 Po wyborach w Macedonii. „Sytuacja nadal jest patowa”
Zwolennicy Socjaldemokratycznej Unii Macedonii na ulicach Skopje
Zwolennicy Socjaldemokratycznej Unii Macedonii na ulicach SkopjeFoto: PAP/EPA/GEORGI LICOVSKI

– Partia, która wygrała wybory, Wewnętrzna Macedońska Organizacja Rewolucyjna – Demokratyczna Partia Macedońskiej Jedności Narodowej, uzyskała najprawdopodobniej 51 mandatów. Choć liczenie głosów jeszcze trwa, nie sądzę, by wiele się zmieniło – komentował gość Polskiego Radia 24, wskazując, że opozycja pomimo aktywnych działań i upublicznienia afery podsłuchowej nie będzie rządziła.

– Socjaldemokraci prowadzili w ostatnich latach dość aktywną politykę, zarówno w ramach parlamentu, jak i poza nim – podkreślał dr Rigels Halili. Macedończycy zdecydowali jednak, że nie chcą zmian. Choć nagrania jednoznacznie wskazują na korupcję w rządzie. – Możemy na nich usłyszeć m.in. rozmowę jednego z ministrów z szefem tajnych służb o podziale zysków z działalności stacji benzynowych; są też rozmowy o ustawianiu przetargów – podkreślał gość Polskiego Radia 24.

Macedończycy wybierali deputowanych do jednoizbowego parlamentu, który liczy 123 członków. W wyborach startowało sześć partii politycznych i pięć koalicji. Trzy miejsca w Zgromadzeniu zarezerwowane są dla przedstawicieli albańskiej mniejszości etnicznej, która stanowi jedną trzecią ludności kraju.

Więcej w całej rozmowie.

Polskie Radio 24/PAP

Więcej Świata w Polskim Radiu 24

____________________

Data emisji: 13.12.16

Godzina emisji: 13.12.16


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Kto będzie rządził Czarnogórą?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2016 20:50
Mieszkańcy Czarnogóry w niedzielę decydowali w wyborach parlamentarnych o przyszłości swojego kraju. W Polskim Radiu 24 o polityce tego bałkańskiego państwa rozmawiali dr Spasimir Domaradzki z Uczelni Łazarskiego i Jarosław Guzy, ekspert ds. międzynarodowych.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Warszawie o rozszerzeniu UE. Grupa Wyszehradzka mówi "tak"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2016 17:27
We wtorek w Warszawie spotkali się ministrowie spraw zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej, państw Bałkanów Zachodnich i krajów sąsiedzkich. W Polsce pojawiła się również szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini. Rozmawiali m.in. o perspektywach rozszerzenia UE. Sprawę w Polskim Radiu 24 komentowała dr Jolanta Szymańska z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Macedonia – piękno o każdej porze roku

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2016 09:14
Ślady starożytności, szczypta Orientu, bizantyjskie świątynie, czyste wody jezior i dzikie góry. Macedonia ciągle jeszcze czeka na odkrycie przez turystów.​ O tym kraju mówiła w audycji Podróże 24 – Świat Po Ludzku Aleksandra Zagórska-Chabros, autorka bloga balkanyrudej.pl.
rozwiń zwiń