X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ukraińcy będą mogli podróżować do Unii bez wiz

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 17:25
Europosłowie zdecydowaną większością głosów opowiedzieli się za zniesieniem wiz dla obywateli Ukrainy. Projekt przepisów został już uzgodniony z państwami członkowskimi. Ukraińcy mający paszporty biometryczne będą mogli pozostawać w Unii przez trzy miesiące w ciągu półrocza. Zezwolenie nie będzie jednak ich uprawniać do podjęcia pracy. Decyzję komentowali w Polskim Radiu 24 Paweł Buszko (korespondent Polskiego Radia w Kijowie) i Rafał Sadowski (Ośrodek Studiów Wschodnich).
Audio
  • 07.04.2017 Ukraińcy wjadą do UE bez wiz. Goście: Paweł Buszko (korespondent Polskiego Radia w Kijowie) i Rafał Sadowski (Ośrodek Studiów Wschodnich).
Przejście graniczne pomiędzy Ukrainą a Polską w Medyce
Przejście graniczne pomiędzy Ukrainą a Polską w MedyceFoto: Jakub Orzechowski/EAST NEWS

„Wszystko wskazuje na to, że przepisy wejdą w życie najprawdopodobniej już na początku czerwca” - powiedział przewodniczący delegacji Parlamentu Europejskiego do spraw Ukrainy Dariusz Rosati z PO. Podkreślił, że zniesienie obowiązku wizowego jest symbolem postępu, uczynionego przez Ukrainę w ostatnich latach w reformowaniu gospodarki i państwa. Ma być też zachętą do głębszych reform i skuteczności w zwalczania korupcji. Równocześnie przygotowywane są przepisy, które będzie można zastosować, jeśli prawo bezwizowego wjazdu zostanie nadużyte.

Paweł Buszko mówił, że Ukraina cieszy się z decyzji, ale jest lekka obawa, że proces zniesienia wiz do lata może być wstrzymywany przez niektóre kraje. Dodał, że prezydent Petro Poroszenko wskazywał, iż należy utrzymać nasiloną pracę w UE, by proces integracji doprowadzić do końca.   

Zdaniem Sadowskiego, to decyzja bardzo konkretna dla relacji UE-Ukraina. – To polepszenie wizerunku Unii, z drugiej strony znoszenie barier i ułatwienie kontaktów międzyludzkich – tłumaczył. Podkreślił, że stwarza to także możliwość rozwoju gospodarczego i ma duży wymiar społeczny. Ponadto pokazuje, że UE jest otwarta na Ukrainę. 

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu był Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/ip

___________________

Data emisji: 07.04.2017

Godzina emisji: 16:43


 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

"Decyzja bezwizowego ruchu ma znaczenie historyczne"

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2017 20:01
Parlament Europejski zaakceptował zniesienie wiz dla Gruzinów. – Ta decyzja ma znacznie historyczne, ponieważ Gruzja znalazła się w tej cywilizacji europejskiej, do której od dawna należała jako kraj starej kultury – mówił w audycji Świat w Powiększeniu dr Dawid Kołbaja ze Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Zielone światło dla Gruzinów na wjazd do Unii Europejskiej komentował również Grzegorz Gromadzki, politolog i niezależny analityk spraw wschodnich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kraje Unii Europejskiej zatwierdziły zniesienie wiz dla Gruzinów

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2017 21:00
Zniesienie wiz dla obywateli Gruzji, którzy będą podróżowali do Unii Europejskiej oraz zawieszenie w obowiązkach służbowych sędziego Roberta W., oskarżonego o kradzież pendrive’a. To tematy, które skomentowali goście Podsumowanie Dnia w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europosłowie za zniesieniem wiz dla Ukraińców. "Gest ze strony UE"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2017 16:33
Już wkrótce Ukraińcy będą mogli podróżować do Unii bez wiz. Parlament Europejski dał w głosowaniu zielone światło w tej sprawie. – Bardzo dobrze, że to się stało. Niedobrze, że tak późno – mówił w audycji Gorący Temat Jerzy Haszczyński z "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unia Europejska zniesie wizy dla Ukraińców

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2017 21:33
Decyzja Parlamentu Europejskiego o zniesieniu wiz dla obywateli Ukrainy i rekordowo niskie bezrobocie w Polsce. To tematy, które komentowaliśmy na antenie Polskiego Radia 24 w Podsumowania Dnia.  
rozwiń zwiń