Szef MSZ: trzech ambasadorów odwołanych

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 21:23
Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski poinformował o odwołaniu trzech ambasadorów. Chodzi o Tomasza Orłowskiego, który był od 2015 roku na placówce we Włoszech, Jerzego Marka Nowakowskiego, który był w Armenii, oraz Piotra Stachańczyka -  ambasadora przy Biurze Narodów Zjednoczonych w Genewie.
Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski
Minister spraw zagranicznych Witold WaszczykowskiFoto: flickr.com

Szef polskiej dyplomacji pytany o to podczas wizyty w Brukseli odmówił podania przyczyny odwołania. - Nie ma takiego zwyczaju, by podawać przyczyny odwołania ambasadora - dodał.

Polskie Radio 24, IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Rzymkowski: Daj Boże, by Jacek Saryusz-Wolski został nowym ministrem spraw zagranicznych

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 08:05
Poseł Kukiz’15 skomentował poniedziałkowe słowa ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego nt. fałszerstwa wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. – To była kompletnie bezsensowna wypowiedź. Aż trudno się do tego odnosić, takie strzały w kolano są zupełnie bez sensu – powiedział w audycji 24 Pytania poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Łapiński: Przytrafiły nam się błędy wizerunkowe

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 09:09
Według ostatnich sondaży, topnieje przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad Platformą Obywatelską i oscyluje w granicach 2-4 punktów procentowych (badania IBRiS dla „Rzeczpospolitej”, Kantar Public dla „Gazety Wyborczej” i Ipsos dla „OKO.Press”). Jak oceniał na naszej antenie Krzysztof Łapiński, zmniejszająca się różnica między PiS a PO to m.in. efekt błędów wizerunkowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Magierowski wiceszefem Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 18:21
Były rzecznik prezydenta Marek Magierowski został w środę powołany na stanowisko wiceministra spraw zagranicznych. Będzie odpowiadał za dyplomację ekonomiczną w relacjach z krajami Azji. Nominację, o której jako pierwszy poinformował portal wPolityce.pl., komentowali w Debacie Dnia Marcin Fijołek (W Sieci), Damian Cygan (Do Rzeczy) i Tomasz Walczak (Super Express). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór na linii Pałac Prezydencki–MSZ. Poszło o nominacje ambasadorskie

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 15:35
Witold Waszczykowski zażądał w poniedziałek wyjaśnień ws. opóźnień prezydenta we wręczaniu ambasadorskich nominacji. Krzysztof Szczerki odpowiedział, że takie słowa nie powinny paść. Spór na linii MSZ – prezydent komentował w audycji Gorący Temat politolog Andrzej Gil z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
rozwiń zwiń