Skandal seksualny w Hollywood. Słynne aktorki oskarżają producenta o molestowanie

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 18:38
Skandal seksualny w Hollywood wstrząsnął światem amerykańskiego filmu i polityki. Kolejne aktorki twierdzą, że były molestowane przez słynnego producenta filmowego Harveya Weinsteina. Są wśród nich takie sławy jak Angelina Jolie i Gwyneth Paltrow. O aferze mówił w PR24 amerykański korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski.
Audio
  • 12.10.2017 Skandal seksualny w Hollywood. Relacja Marka Wałkuskiego
Aktorki, które zarzucają producentowi molestowanie: Lea Seydoux, Emma de Caunes, Gwyneth Paltrow, Asia Argento, Ashley Judd, Cara Delevingne, Rosanna Arquette, Judith Godreche, Angelina Jolie, Rose McGowan.
Aktorki, które zarzucają producentowi molestowanie: Lea Seydoux, Emma de Caunes, Gwyneth Paltrow, Asia Argento, Ashley Judd, Cara Delevingne, Rosanna Arquette, Judith Godreche, Angelina Jolie, Rose McGowan.Foto: PAP/EPA/N. PROMMER / G. HORCAJUELO / S. NOGIER / A. GOMBERT / PETER FOLE

W ubiegłym tygodniu dziennik "New York Times" ujawnił, że w ciągu ostatnich trzydziestu lat wiele kobiet zarzuciło Harveyowi Weinsteinowi napastowanie seksualne. Słynny producent zawarł w tym czasie osiem prywatnych ugód pozasądowych i wypłacił oskarżającym go kobietom odszkodowania. Były wśród nich pracownice jego firmy, aktorki i modelki.

Publikacja "New York Timesa" wywołała lawinę kolejnych oskarżeń. Angelina Jolie ujawniła, że jako młoda aktorka miała „nieprzyjemne doświadczenie” z Weinsteinem, po którym postanowiła nigdy więcej z nim nie współpracować. Gwyneth Paltrow napisała w oświadczeniu, że Weinstein po tym, jak uzyskała rolę w jego filmie, wezwał ją do swego pokoju hotelowego, gdzie napastował ją seksualnie. „Byłam wtedy jeszcze dzieciakiem, byłam przerażona” - wyznała Paltrow. Harvey Weinstein został zwolniony ze stanowiska przez jego firmę producencką. Odeszła od niego też żona - mówił w PR24 Marek Wałkuski.

Przy okazji amerykańscy Republikanie skrytykowali Hillary Clinton za to, że dopiero po pięciu dniach od ujawnienia skandalu potępiła hollywoodzkiego potentata, który jest jej przyjacielem i darczyńcą Partii Demokratycznej. Pytany, czy była sekretarz stanu zwróci dotacje, jakie otrzymała od Weinsteina na kampanię wyborczą, były kandydat na wiceprezydenta Tim Kaine odpowiedział, że kampania należy do przeszłości.

Polskie Radio 24, IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Seksafera na Uniwersytecie Wrocławskim?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2013 15:11
Prokuratura postawiła wykładowcy Piotrowi Ż. aż 12 zarzutów m.in zaliczenie egzaminu za seks. Sąd nie podzielił jej zdania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie dla przemocy seksualnej

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2014 15:05
Dla jednych to wulgarne, wyzywające i ordynarne wystąpienie w centrum Warszawy, które do niczego nie prowadzi, a dla drugich to walka ze stereotypami związanymi z przemocą seksualną. Marsz Szmat po raz drugi przejdzie ulicami Warszawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seksturystyka: nie odwracaj wzroku!

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2014 18:24
W sezonie urlopowym wiele dzieci pada ofiarami seksturystyki. Ten problem dotyczy nie tylko biedniejszych krajów będących celem wakacyjnych wyjazdów, ale także bogatych, europejskich państw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mobbing – koszmar pracownika XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2015 22:50
Mobbing staje się coraz poważniejszą patologią na rynku pracy. – W Polsce wciąż jest zbyt mała świadomość, czym jest mobbing i molestowanie seksualne w pracy. Wiele osób uważa to za normalne praktyki zarządcze – stwierdziła w Polskim Radiu 24 Aleksandra Kuzaj z „Projekt Antymobbing”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kościół walczy z pedofilią

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2016 18:10
Papież Franciszek w opublikowanym liście apostolskim „Come una madre amorevole” („Jak kochająca matka”) wprowadził jasne zasady usuwania z urzędu biskupów uznanych za winnych zaniedbań w sprawie przypadków pedofilii w ich diecezjach. W Polskim Radiu 24 o sprawie mówił dr Sebastian Duda, teolog.
rozwiń zwiń