X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trwają rozmowy koalicyjne w Niemczech. „Trudno będzie o kompromis”

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2018 16:00
Liderzy bloku chadeckiego CDU/CSU i SPD - Angela Merkel, Horst Seehofer i Martin Schulz - uzgodnili techniczne szczegóły zapowiedzianej na niedzielę pierwszej tury rozmów sondażowych o utworzeniu koalicji rządowej. Czy zapowiedziana debata przybliży niemieckich polityków do utworzenia rządowej koalicji?
Audio
  • 06.01.18 Michał Kędzierski: „Niemieckim politykom trudno będzie wypracować koalicyjny kompromis (…)”.
Kanclerz Niemiec Angela Merkel
Kanclerz Niemiec Angela MerkelFoto: TOBIAS SCHWARZ/AFP/EASTNEWS

„Uważam, że przygotowaliśmy solidny fundament pod rozmowy sondażowe” - powiedział przewodniczący SPD Martin Schulz dziennikarzom po zakończeniu rozmów. Michał Kędzierski z Centrum Inicjatyw Międzynarodowych podkreślił, że największym wyzwaniem stojącym przed zawiązaniem koalicji będzie znalezienie dla niej politycznego poparcia.

– Zarówno wśród chadeków, jak i socjaldemokratów koalicja jest mocno kontrowersyjna i niechciana. Główną kością niezgody jest polityka migracyjna, która oddala obydwie strony od współpracy. Chadecy kładą nacisk na jej zaostrzenie, w przeciwieństwie do socjaldemokratów. Ci również wychodzą z propozycjami dużych inwestycji w infrastrukturę, oświatę i służbę zdrowia, co budzi sprzeciw chadeków. Trudno będzie znaleźć kompromis – powiedział gość Polskiego Radia 24.

Pomimo upływu ponad trzech miesięcy od wyborów parlamentarnych Niemcy nadal nie mają nowego rządu. Po fiasku rozmów z FDP i Zielonymi w listopadzie chadecy rozpoczęli starania o sojusz z SPD. Socjaldemokraci deklarowali początkowo wolę przejścia do opozycji, zmienili jednak zdanie pod wpływem sugestii prezydenta Franka-Waltera Steinmeiera. Eksperci uważają, że nowy rząd powstanie nie wcześniej niż w marcu.

__________________ 

PAP/Polskie Radio 24/db

Data emisji: 06.01.17

Godzina emisji: 15:33


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także