Zamieszanie wokół e-maili Hillary Clinton

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 14:23
W ostatnich dniach Federalne Biuro Śledcze udostępniło część dokumentów ze śledztwa w sprawie używania przez Hillary Clinton prywatnej skrzynki mailowej do celów służbowych. Doszło do tego, kiedy obecna kandydatka Partii Demokratycznej na prezydenta pełniła funkcję sekretarza stanu w administracji Baracka Obamy. W Polskim Radiu 24 sprawę komentował Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego.  
Audio
  • 07.09.16 Artur Wróblewski o zamieszaniu wokół e-maili Hillary Clinton
Hillary Clinton
Hillary Clinton Foto: PAP

Na początku lipca FBI, w wyniku przeprowadzonego śledztwa, nie zaleciło przedstawienia przez organy ścigania zarzutów kryminalnych wobec Hillary Clinton. Podkreślono wówczas, że nie ma dowodów na to, że świadomie dążyła ona do złamania prawa.

– Sam szef FBI na początku lipca mówił jednak, że działania Hillary Clinton dotyczące kwestii korzystania z własnego serwera, zamiast urzędowego, były bardzo nierozważne – przypominał  w Polskim Radiu 24 Artur Wróblewski.

Według udostępnionych przez FBI informacji, Hillary Clinton podczas przesłuchań miała podkreślać, że kiedy pełniła funkcję sekretarza stanu, nikt nie zgłaszał zastrzeżeń dotyczących posługiwania się przez nią prywatnym mailem. Dodała, że utworzono dla niej specjalną skrzynkę rządową, ale nie korzystała z niej. W sprawie tajnych dokumentów polegała na instrukcjach pracowników Departamentu Stanu. Hillary Clinton powiedziała również FBI, że nie robiła nic aby ominąć przepisy i złamać prawo.    

Więcej w rozmowie z Arturem Wróblewskim.

Polskie Radio 24/IAR


Czytaj także

Stany Zjednoczone według Trumpa i Clinton

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 16:00
Donald Trump i Hillary Clinton to już oficjalni kandydaci dwóch największych amerykańskich partii w wyborach prezydenckich. W Polskim Radiu 24 Andrzej Filipiak, amerykanista współpracujący z Ośrodkiem Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego, mówił o poglądach przedstawicieli Republikanów i Demokratów, ubiegających się o fotel prezydenta USA.
rozwiń zwiń
Czytaj także

USA: Kampania z hackerami w tle

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 15:31
Hillary Clinton oskarża Rosję o włamanie do systemów komputerowych Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej. Wypomina także republikańskiemu rywalowi w wyścigu do Białego Domu Donaldowi Trumpowi, że sympatyzuje z Władimirem Putinem. O sprawie w Polskim Radiu 24 mówił Tomasz Smura, amerykanista z Fundacji Pułaskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Świat w Południe: Kolejny przeciwnik Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 21:19
Donald Trump ma nowego rywala w walce o prezydenturę. Chęć ubiegania się o fotel głowy państwa w ostatniej chwili zgłosił Evan McMullin, były pracownik CIA. Czy ma on jakiekolwiek szanse w wyścigu prezydenckim? O tym w rozmowie z Łukaszem Pawłowski z „Kultury Liberalnej”.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kontrowersje wokół Donalda Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2016 10:15
- Trump umie sterować mediami. Nie jest to osoba, która boi się mediów – powiedział w Polskim Radiu 24 amerykanista, prof. Piotr Ostaszewski ze Szkoły Głównej Handlowej. Gość odniósł się w ten sposób do trwającej w Stanach Zjednoczonych kampanii prezydenckiej i kandydata Republikanów, Donalda Trumpa.
rozwiń zwiń