X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polityczne trzęsienie ziemi w Brazylii

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2016 21:18
Rząd Dilmy Rousseff opuściła główna partia, a opozycja chce usunąć panią prezydent z urzędu. O politycznych zamieszkach w Brazylii mówił w Świecie w Powiększaniu Marek Cichy z Fundacji Terra Brasilis.
Audio
  • 01.04.16 Marek Cichy: „Trudna sytuacja ekonomiczna Brazylii sprawia, że oba obozy sceny politycznej stawiają się po jednej lub drugiej stronie bardzo mocno (…)”.
Dilma Rousseff, prezydent Brazylii, foto: wikipedia.com
Dilma Rousseff, prezydent Brazylii, foto: wikipedia.com

Opozycja chce odwołania Dilmy Rousseff, prezydent Brazylii. Zdaniem gościa Polskiego Radia 24, powodem jest kryzys gospodarczy i ekonomiczny oraz silna polaryzacja społeczeństwa. 

– Problemy rozpoczęły się wraz z wyborami, w których na drugą kadencję została wybrana, niewielką ilością głosów, pani prezydent. W kampanii wyborczej inne rzeczy obiecywała, natomiast podczas sprawowania władzy musiała podjąć inne decyzje. Trudna sytuacja ekonomiczna kraju sprawia, że oba obozy sceny politycznej stawiają się po jednej lub drugiej stronie bardzo mocno – tłumaczył Marek Cichy.  

Gościem Świata w Powiększaniu był również Tomasz Kowalczewski. Dyrektor Informacyjnej Agencji Radiowej i były wieloletni korespondent na Bałkanach mówił o uniewinnieniu byłego wicepremiera Serbii, Voislava Szeszelja przez Trybunał Karny do spraw zbrodni wojennych w byłej Jugosławii.

Audycję prowadziła Agata Kasprolewicz.

Polskie Radio 24/dds/pj

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także