Donald Trump i amerykańskie media

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2016 21:19
Spośród 20 największych amerykańskich sondażowi, w tym telewizji, gazet i agencji prasowych, tylko jedna wskazywała na przewagę Donalda Trumpa nad Hillary Clinton. Kandydat Republikanów nie szczędził za to ostrych słów pod adresem mediów. Jak wyglądały relacje na linii media – Trump w czasie kampanii i jak będą wyglądały w najbliższym czasie?
Audio
  • 12.11.16 dr Łukasz Przybysz: Donald Trump będzie wykorzystywał media w sposób instrumentalny
Prezydent elekt Donald Trump (C) z żoną Melanią Trump (L) i senatorem Mitchem McConnellem (P)
Prezydent elekt Donald Trump (C) z żoną Melanią Trump (L) i senatorem Mitchem McConnellem (P)Foto: PAP/EPA/SHAWN THEW

wybory w usa
Wybory prezydenckie w USA

Dr Łukasz Przybysz z Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego podkreślił, że pomimo wielu zarzutów Donalda Trumpa wobec amerykańskich mediów, którym wytykał stronniczość i sprzyjanie Hillary Clinton, to właśnie im powinien dziękować za wypromowanie jego osoby.

– O Donaldzie Trumpie mówi się jako o zjawisku popkultury. Jego zdecydowane wypowiedzi i niekonwencjonalne zachowania media uwielbiają. To właśnie było głównym składnikiem przekazów telewizyjnych lub radiowych. Nie liczyła się treść merytoryczna wypowiedzi kandydatów, ale ich oryginalność. Na tym polu Hillary Clinton przegrała – powiedział dr Łukasz Przybysz.

Ponadto w audycji rozmowa z Tomaszem Horbowskim, działaczem społecznym z Centrum Informacyjnego dla Władz Lokalnych w Mołdawii, na temat najbliższej przyszłości tego państwa i jego relacji z Unią Europejską w kontekście wyborów prezydenckich, których II tura odbędzie się 13 listopada.

Audycję „Świat w powiększeniu” prowadziła Magdalena Skajewska.

Polskie Radio 24/db

____________________

Data emisji: 12.11.2016

Godzina emisji: 20.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Po wyborach w USA. Komentarz Łukasza Pawłowskiego

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2016 20:50
Przeciwnicy prezydenta-elekta Donalda Trumpa wyszli na ulice kilkunastu miast w Stanach Zjednoczonych. Spłonęła flaga Stanów Zjednoczonych oraz kukła – podobizna Trumpa. Sprawę w Polskim Radiu 24 komentował Łukasz Pawłowski z "Kultury Liberalnej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat w Południe: Donald Trump a Ukraina

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2016 21:00
Były ambasador Stanów Zjednoczonych w Rosji Michael McFaul ocenił, że największym przegranym, w kontekście zwycięstwa Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA, jest Ukraina. – To stwierdzenie na wyrost – komentował w Polskim Radiu 24 Tomasz Piechal z Ośrodka Studiów Wschodnich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po wyborach w USA. Kryzys demokracji?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2016 14:11
Zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych było dla części ekspertów dużym zaskoczeniem. Goście Konfrontacji Idei – prof. Zbigniew Lewicki, amerykanista i Janusz Reiter, były ambasador RP w USA – zastanawiali się nad tym, czy tryumf antysystemowego kandydata można uznać za kryzys demokracji za oceanem.
rozwiń zwiń