X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Decyzja bezwizowego ruchu ma znaczenie historyczne"

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2017 20:01
Parlament Europejski zaakceptował zniesienie wiz dla Gruzinów. – Ta decyzja ma znacznie historyczne, ponieważ Gruzja znalazła się w tej cywilizacji europejskiej, do której od dawna należała jako kraj starej kultury – mówił w audycji Świat w Powiększeniu dr Dawid Kołbaja ze Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Zielone światło dla Gruzinów na wjazd do Unii Europejskiej komentował również Grzegorz Gromadzki, politolog i niezależny analityk spraw wschodnich.
Audio
  • 04.02.17 Dr Dawid Kołbaja: decyzja bezwizowego ruchu ma znaczenie historyczne
Zdjęcie ilustracyjnefot.flickryoung shanahan
Zdjęcie ilustracyjne/fot.flickr/young shanahan

Jak mówił dr Dawid Kołbaja, zniesienie wiz dla Gruzinów to przede wszystkim docenienie kultury i narodu gruzińskiego.

– Obywatele Gruzji mogą wreszcie połączyć się z rodziną cywilizacji europejskiej. Ta decyzja przybliży wartości i zmiany, które dokonały się w tej części Europy – powiedział gość Polskiego Radia 24.

Zniesienie wiz to jeden z elementów realizowania idei Partnerstwa Wschodniego. Grzegorz Gromadzki przypominał, że była to jedna z zachęt dla państw Europy Wschodniej, żeby przystąpiły do projektu, który był zainicjowany przez Polskę i Szwecję.

– To była ważna kwestia dla Gruzinów, Ukraińców i Mołdawian. Dotychczas tylko ci ostatni od prawie trzech lat mogą jeździec do Unii Europejskiej bez wiz. Gruzini taką możliwość otrzymają prawdopodobnie pod koniec marca – mówił gość audycji Świat w Powiększeniu.  

Całość rozmowy do odsłuchania w audycji.

Program prowadził Krzysztof Renik.  

Polskie Radio 24/dds

Świat w Powiększeniu w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________

Data emisji: 04.02.2017

Godzina emisji: 19.33


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Gruzińskie Marzenie utrzymało władzę w Gruzji

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2016 20:08
Według sondażowych wyników wybory parlamentarne w Gruzji wygrała sprawująca władzę partia Gruzińskie Marzenie - Demokratyczna Gruzja. Ugrupowanie uważane za faworyta zdobyło 50,44 proc. głosów. Drugie miejsce zajął Zjednoczony Ruch Narodowy, który poparło 26,67 proc. obywateli. Wyniki sobotnich wyborów oceniliśmy i podsumowaliśmy w magazynie „Świat w powiększeniu”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po wyborach w Gruzji. "Nie ma alternatywy dla integracji z Zachodem"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2016 16:24
Wybory w Gruzji wygrała partia Gruzińskie Marzenie-Demokratyczna Gruzja zdobywając ponad 50 proc. głosów. – To nie było wielkie zaskoczenie, że oni wygrali – mówił w Polskim Radiu 24 Konrad Zasztowt, ekspert Polskiego Instytutu Stosunków Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po wyborach. Czy Gruzja utrzyma kierunek na Zachód?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 21:13
W październiku Gruzini głosowali w wyborach parlamentarnych. Większość zdobyła partia Gruzińskie Marzenie. Na drugim miejscu był Zjednoczony Ruch Narodowy, ugrupowanie byłego prezydenta Micheila Saakaszwilego. O sytuacji w Gruzji mówił w Świecie w Powiększeniu Krzysztof Łapiński z sejmowej komisji spraw zagranicznych (PiS), obserwator wyborów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

UE: Zielone światło dla umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2016 07:34
Europejscy liderzy doszli do porozumienia ws. umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą. W Panoramie Europejskiej ustalania ostatniego w tym roku szczytu przywódców UE komentował Krzysztof Kokoszczyński z portalu „EurActiv.pl”.
rozwiń zwiń