Polityka zagraniczna UE. Relacje UE - Korea Północna

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2017 20:21
Unia Europejska zdecydowała o zaostrzeniu sankcji wobec Korei Północnej w związku z niedawnymi próbami kolejnych rakiet balistycznych przeprowadzonymi przez ten kraj. O tym, jaką politykę zagraniczną prowadzi Unia Europejska mówił w audycji Świat w Powiększeniu Agaton Koziński z Polski The Times.
Audio
  • 11.08.17 Agaton Koziński o polityce zagranicznej Unii Europejskiej.
W opinii eksperta PR24, sankcje nałożone przez Unię Europejską na Koreę Północną nie mają absolutnie żadnego znaczenia
W opinii eksperta PR24, sankcje nałożone przez Unię Europejską na Koreę Północną nie mają absolutnie żadnego znaczeniaFoto: PAP/EPA/ROMAN PILIPEY

Unia Europejska dodała dziewięć osób i cztery podmioty gospodarcze z Korei Północnej do listy objętych sankcjami.

Jak podkreślił Agaton Koziński, sankcje nałożone przez Unię Europejską na Koreę Północną „nie mają absolutnie żadnego znaczenia”. - To nie na Koreę Północną należy nakładać sankcje, ale na Chiny, ponieważ 90 proc. wymiany handlowej Korei Północnej dotyczy Chin i gospodarka północnokoreańska i koreańska istnieje właściwie tylko dzięki Pekinowi – wyjaśnił gość.

Koziński dodał, że Pekinowi „w żaden sposób nie przeszkadza to, co się dzieje”. - Widać więc wyraźnie, że bez dotknięcia w jakiś sposób Chin, Korei Północnej nie da się w żaden sposób naruszyć – stwierdził.

W audycji była mowa także o Rosji, która otworzyła kolejną bazę w Arktyce i która nie kryje swych aspiracji, także militarnych, w tym rejonie świata. Mówił o tym prof. Piotr Grochmalski z Akademii Sztuki Wojennej w Rembertowie.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Paweł Lekki.

Polskie Radio 24/pr

Świat w Powiększeniu w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

___________________

Data emisji: 11.08.17

Godzina emisji: 19:35

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak