X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska pomoc dla Syrii

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 20:51
Polska Akcja Humanitarna zaczęła konkretne działania pomocowe, m.in. poprzez dystrybucję żywności dla uciekinierów ze Wschodniej Guty. O sytuacji humanitarnej w Syrii i dramacie w regionie, który stał się ostatnio celem ataku chemicznego mówiła w audycji Świat w Powiększeniu Paulina Langnerowicz z PAH.
Audio
  • 16.04.18 Paulina Langnerowicz o polskiej pomocy dla Syrii
Wschodnia Guta. Syria 15.04.2018
Wschodnia Guta. Syria 15.04.2018Foto: PAP/EPA/SANA HANDOUT

W drugiej połowie marca, rozpoczęła się długo wyczekiwana ewakuacja pierwszych grup ludności Guty do prowincji Idlib, Hama oraz Aleppo. Według najnowszych szacunków do północno-zachodniej Syrii ewakuowanych zostało już ponad 37 tysięcy osób. Obozy w prowincjach są przepełnione, dlatego dużym wyzwaniem jest zapewnienie ludziom bezpiecznego schronienia.

- Trzeba tworzyć nowe schronienia, gdzie brakuje praktycznie wszystkiego: od wody, leków i jedzenia, po artykuły higieniczne. W pierwszej fazie kryzysu humanitarnego to najważniejsze rzeczy dla potrzebujących. Dopiero w dalszej kolejności myśli się np. o edukacji dzieci – powiedziała Paulina Langnerowicz.

PAH rozpoczął obecnie dwa projekty, które dotyczą uciekinierów ze Wschodniej Guty. Jeden skierowany jest do 300 rodzin, czyli 1500 osób. Drugi obejmuje zaś 500 rodzin, czyli około 2500 osób. - Pomoc obejmuje pieniądze na zakup na miejscu jedzenia, wody, produktów higienicznych i kuchennych. Dla najbardziej potrzebujących staramy się wysyłać także paczki – tłumaczyła gość audycji. – Oprócz środków pierwszej potrzeby, PAH, organizuje też szkolenia z przedsiębiorczości, rolnictwa, aby w dłuższej perspektywie mieszkańcy Guty mogli rozpocząć własne działalności – dodała Langnerowicz.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Adrian Bąk.

Polskie Radio 24/km

Świat w Powiększeniu w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje 

____________________ 

Data emisji: 16.04.18

Godzina emisji: 19.45


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Aleppo czeka na pomoc. Każdy może włączyć się do akcji Caritas Polska

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2016 15:11
"Nie bądźmy obojętni wobec dramatu mieszkańców Syrii i miasta Aleppo" - apeluje Caritas Polska. Organizacja prosi również o wspieranie organizacji pozarządowych i misjonarzy działających na rzecz poszkodowanych z powodu wojny na Bliskim Wschodzie. O akcji mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Kęska, rzecznik prasowy Caritas Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PAH pomaga syryjskim rodzinom z Aleppo

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2016 13:55
Pierwszych 255 rodzin z Aleppo dotarło do obozów dla uchodźców, w których pracuje Polska Akcja Humanitarna. Pracownicy misji PAH w Syrii codziennie dostarczają nowoprzybyłym ponad 26 tysięcy litrów wody, zajmują się też wywozem śmieci i nieczystości, a także prowadzą szkolenia z zasad zachowania higieny w prowizorycznych warunkach i dużym skupisku ludzi. O działaniach Polskiej Akcji Humanitarnej opowiadał w Polskim Radiu 24 Marcin Podleśny, koordynator programu Turcja/Syria.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski Kościół pomaga w Aleppo

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2017 20:02
– Kościół w Polsce przyjął rozsądną taktykę, że Caritas pomaga tu na miejscu, choć ma swoje filie w krajach objętych wojną, natomiast Pomoc Kościołowi w Potrzebie w imieniu Polaków pomaga na miejscu w Iraku i Syrii. To pomoc jak najbardziej skuteczna – mówił w audycji Gorący Temat koordynator wielu akcji humanitarnych ks. prof. Waldemar Cisło (Pomoc Kościołowi w Potrzebie).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleppo. Miasto zniszczone przez wojnę

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2017 14:50
– Bez cienia wątpliwości mogę powiedzieć, że reżim Baszara Al-Asada jest odpowiedzialny za 90 procent cierpienia mieszkańców Syrii – mówił w audycji Gorąca Planeta Michał Przedlacki, pracownik pomocy humanitarnej, reportażysta, współautor filmu „Aleppo. Notatki z ciemności”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Sytuacja w Aleppo jest nadal dramatyczna”

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2018 13:31
- Od kilku miesięcy są informacje, że wojna w Syrii się skończyła - to absolutne kłamstwo. Tam cały czas trwają regularne starcia. W Aleppo produkowano 70 proc. PKB Syrii. Teraz miasto, jak i państwo, są w ruinach. 80-90 proc. wschodniego Aleppo to ruiny. Mimo to nadal mieszkają tam tysiące rodzin. Wojna trwa tam od 6 lat, ludzie są już wycieńczeni konfliktem – mówił w Polskim Radiu o dramatycznej sytuacji mieszkańców Aleppo ks. Marcin Schmidt, sekretarz generalny Caritas Polska.
rozwiń zwiń