X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ekspert o wycofaniu się USA z porozumienia nuklearnego z Iranem

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 20:11
Prezydent Donald Trump powiedział we wtorek, że wycofuje USA z porozumienia nuklearnego z Teheranem, a „potężne sankcje” wobec Iranu wchodzą w życie. „Mamy dowody, że Teheran pracował na programem nuklearnym mimo podpisania tej umowy” - oświadczył Trump. O konsekwencjach decyzji prezydenta Stanów Zjednoczonych mówił w audycji Świat w Powiększeniu Andrzej Talaga z Warsaw Enterprise Institute.
Audio
  • 09.05.2018 Andrzej Talaga: „Konsekwencją tego posunięcia jest złamanie solidarności Zachodu”
Donlad Trump prezentuje dokument wypowiadający porozumienie nuklearne z Iranem. Niały Dom, Waszyngton, USA, 08.05.2018
Donlad Trump prezentuje dokument wypowiadający porozumienie nuklearne z Iranem. Niały Dom, Waszyngton, USA, 08.05.2018Foto: PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS

Wycofanie przez prezydenta Donalda Trumpa USA z umowy nuklearnej z Iranem popierają Izrael, Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, natomiast chęć pozostania przy umowie deklarują Chiny, Francja, Włochy, Niemcy, Wielka Brytania. Decyzję prezydenta Trumpa skrytykowały też Rosja i Turcja.

„Iran pozostanie stroną porozumienia nuklearnego pomimo wycofania się USA” - ogłosił we wtorek prezydent Iranu Hasan Rowhani. Dodał, że „nie ma dużo czasu” na negocjacje z innymi światowymi mocarstwami w sprawie utrzymania porozumienia w mocy.

Według Andrzeja Talagi Donald Trump prowadzi politykę jednostronną. - Konsekwencją tego posunięcia jest złamanie solidarności Zachodu. Stany Zjednoczone będą stosowały sankcje wobec Iranu, a państwa europejskie nie będą tego robiły i uważają, że porozumienie nadal obowiązuje. Iran będzie nadal handlował z UE, co jest groźne, np. dla sankcji wobec Moskwy. Trump wyszedł z porozumienia, ponieważ nie wierzy, że Iran nie pracuje nad wzbogacaniem uranu. Według prezydenta USA porozumienie powinno obejmować też zakaz prac nad rakietami balistycznymi i zahamować ambicje regionalne Iranu. Chodzi też o to, że Rosja i Iran były w niepisanym sojuszu w Syrii – powiedział gość Polskiego Radia 24.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Michał Żakowski.

Polskie Radio 24/PAP/kk

Świat w Powiększeniu w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 09.05.2018

Godzina emisji: 19:47


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także