24. Poziom - Avengers: Czas Ultrona

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2015 21:11
W rolach głównych m.in. Robert Downey Jr, Scarlett Johansson i Chris Evans. 7 maja swoją premierę miała kontynuacja hitowej serii Avengers. W Polskim Radiu 24 Jerzy Rzymowski, redaktor naczelny Nowej Fantastyki oraz dziennikarz Bartek Przybyszewski podzielili się swoimi wrażeniami po obejrzeniu Avengers: Czas Ultrona.
Audio
  • 09.05.15 Jerzy Rzymowski: „Świat Marvela jest największym filmowym przedsięwzięciem w historii kina (…)”.
Polska premiera filmu Avengers: Czas Ultrona odbyła się 7 maja 2015 r. foto:mat. prasowe
Polska premiera filmu "Avengers: Czas Ultrona" odbyła się 7 maja 2015 r. foto:mat. prasowe

Tony Stark próbuje wskrzesić program utrzymania światowego pokoju. Jednak sytuacja komplikuje się. Ultron - wyposażona w sztuczną inteligencję maszyna buntuje się przeciwko swojemu twórcy i postanawia zniszczyć ludzkość. Los milionów istnień spocznie w rękach najpotężniejszych bohaterów. Na ich czele stają Iron Man, Kapitan Ameryka oraz Hulk. Ich zadaniem będzie ochrona świata przed zagładą.

– W filmie, oprócz dobrze znanych bohaterów, mamy również nowe postacie. Poświęcono im znacznie więcej miejsca, co bardzo mi się spodobało. Mam tu na myśli m.in. Czarną Wdowę i Hawkeye’a – zaznaczył Jerzy Rzymowski.

Bartek Przybyszewski przyznał, że nieodłącznym elementem Avengersów był udział sztucznej inteligencji, która w najnowszej odsłonie cyklu odgrywa kluczową rolę.

O naukowym spojrzeniu na sztuczną inteligencję wypowiedział się też dr Piotr Bilski z Instytutu Radioelektroniki Politechniki Warszawskiej.

W audycji także rozmowa z twórcami trzeciej odsłony Wiedźmina, którego ogólnoświatowa premiera odbędzie się 19 maja. Nie zabrakło również przeglądu najważniejszych informacji ze świata gier i nowych technologii.

Gospodarzami 24. Poziomu byli Kasia Gizińska i Przemek Pawełek.

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także