X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

„Mafia naukowa” z polskim rodowodem

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2015 13:23
W Polskim Radiu 24 prof. Janusz Bujnicki z Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie opowiadał o grupie światowych bioinformatyków i biokrystalografów polskiego pochodzenia, znanych jako „mafia naukowa”. Gość audycji Czas na Naukę wyjaśnił także, na czym polega jego odkrycie „nożyczek do cięcia RNA”.
Audio
  • 21.05.15 Prof. Jan Bujnicki: „To Polacy prowadzący badania za granicą i odnoszący olbrzymie sukcesy (…)”.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: flickr.com/felixioncool

Tzw. mafia naukowa to grupa naukowców polskiego pochodzenia prowadzących badania z zakresu biologii strukturalnej i molekularnej. W kręgu zainteresowań uczonych znajdują się także chemia, fizyka i medycyna.

– Jest nas wielu i mamy zainteresowania, które nakładają się na siebie i wzajemnie uzupełniają. Z tego względu możemy prowadzić niemal nieograniczoną współpracę – mówił prof. Janusz Bujnicki.

Naukowiec wyjaśnił także mechanizm działania odkrytych przez niego "nożyczek do cięcia RNA" i znaczenie odkrycia w praktyce.

– Mamy nadzieję, że uda się znaleźć sposób na wykorzystanie enzymów fragmentujących RNA do produkcji cegiełek budulcowych dla nanotechnologii. RNA o precyzyjnie wyciętych końcach może znaleźć także zastosowanie w krystalografii RNA lub do wyciszania genów – tłumaczył uczony.

Więcej o pracach „mafii naukowej” i metodzie oraz znaczeniu fragmentacji RNA w całości rozmowy z prof. Januszem Bujnickim.

Zapraszamy na audycję Krzysztofa Michalskiego.

Polskie Radio 24/gm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także