Powstał serwis internetowy o alternatywnych metodach walki z nowotworem

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 12:00
Fundacja Polska Liga Walki z Rakiem uruchomiła edukacyjny serwis internetowy poświęcony alternatywnym i niekonwencjonalnym metodom stosowanym przez chorych na nowotwory. Znajdują się w nim informacje oparte na wynikach badań publikowanych w uznanych czasopismach naukowych. O Serwisie Medycyny Niekonwencjonalnej mówił w programie Czas na Naukę onkolog-radioterapeuta prof. dr hab. n. med. Sergiusz Nawrocki z Katedry Onkologii i Radioterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
Audio
  • 16.03.17 Prof. dr hab. n. med. Sergiusz Nawrocki o Serwisie Medycyny Niekonwencjonalnej.
Zdjęcie ilustracyjnefot.Glow ImagesEast News
Zdjęcie ilustracyjne/fot.Glow Images/East News

Jak podkreślił prof. dr hab. Sergiusz Nawrocki przy tworzeniu serwisu, jego autorzy szczególną wagę przywiązywali do rzetelnych źródeł. - Gdy wpadliśmy na pomysł utworzenia serwisu, rozważaliśmy kilka możliwości jeśli chodzi o wiarygodne źródła informacji. Po wielu dyskusjach zdecydowaliśmy się na źródło w postaci doświadczeń dostępnych na portalu Narodowego Instytutu Raka – podkreślił gość.

Dodał, że jest to rządowa agencja Stanów Zjednoczonych, która zajmuje się m. in finansowaniem badań, a także publikowaniem i rozpowszechnianiem wyników dotyczących w ogóle leczenia raka.

- W latach 90. tego wieku powstało specjalne biuro, które zajęło się terapiami niekonwencjonalnymi. W ciągu 20 lat działalności tego biura przeznaczono ponad 1 mld dolarów na naukowe badania różnych metod. Stwierdziliśmy więc, że te badania są najbardziej rzetelne – podsumował prof. dr hab. Sergiusz Nawrocki.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Artur Wolski.

Polskie Radio 24/pr

_________________

Czas na naukę w Polskim radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 16.03.17

Godzina emisji: 11:45


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Onkologia eksperymentalna. Guzy to "oddzielna społeczność"

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 13:12
Naukowcy pracują nad nową drogą podawania leków bezpośrednio do guza – za pośrednictwem komórek układu odpornościowego. O onkologii eksperymentalnej i wpływie układu immunologicznego na powstawanie przerzutów mówiła w Czasie Na Naukę prof. Magdalena Król z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nierówna walka z nowotworami. Brakuje nawet dostępu do informacji

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2016 20:24
Każdego roku, z powodu nowotworów złośliwych, umiera blisko 100 tysięcy Polaków. Stanowi to 25 proc. wszystkich zgonów. Nowotwory są drugą, po chorobach układu krążenia, najczęstszą przyczyną śmierci w naszym kraju. Czym jest Krajowy Rejestr Nowotworów? Jak polepszyć dostęp do informacji na temat leczenia? O tym mówili goście Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na czym polega medycyna paliatywna?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2016 20:01
– Medycyna paliatywna to dziedzina, która zajmuje się leczeniem objawów choroby – mówiła w Polskim Radiu 24 dr n. med. Aleksandra Ciałkowska-Rysz, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Paliatywnej. – Zajmujemy się najczęściej pacjentami, którzy cierpią na schorzenia, których przyczyn nie da się wyleczyć – wyjaśniała gość Rozmów o Zdrowiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowy Dzień Walki z Rakiem. "Wroga trzeba poznać"

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 14:29
Posłowie pracują nad uproszczeniem zapisów pakietu onkologicznego. 25 stycznia na posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia odbyło się pierwsze czytanie nowelizacji ustawy. W Polskim Radiu 24 z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem, obchodzonego 4 lutego rozmawialiśmy z Bartoszem Polińskim, prezesem Fundacji Alivia.
rozwiń zwiń