Tomasz Szymański (PO) o proteście w CZD

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 17:13
Trwa strajk pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka i w kuluarach pojawiają się opinie, że konieczna jest dymisja obecnego ministra zdrowia Konstantego Radziwilła. – Najważniejsze jest, aby pielęgniarki jak najszybciej wróciły do łóżek małych pacjentów – stwierdził w Rozmowie Politycznej Tomasz Szymański z Platformy Obywatelskiej.
Audio
  • 31.05.16 Tomasz Szymański: „Skłamałbym, jeśli powiedziałbym, że protest ma tyko podłoże polityczne (…)”.
Tomasz Szymański, POfot.PR24Mateusz Rekłajtis
Tomasz Szymański, PO/fot.PR24/Mateusz Rekłajtis

Konstanty Radzwiiłł odbył rozmowę z premier Beatą Szydło. Szefowa rządu po spotkaniu powiedziała, że strona rządząca będzie prowadzić dialog, aby zachęcić CZD do zawarcia porozumienia. Tomasz Szymański przyznał w Polskim Radiu 24, że jest zbyt wcześnie na dymisję ministra zdrowia.

– Jest zbyt wcześnie, aby wyciągać tak daleko idące konsekwencje względem szefa resortu zdrowia. Najważniejsze jest, aby zamknąć konflikt i pielęgniarki powróciły do łóżek małych pacjentów – ocenił polityk.

Gość Polskiego Radia 24 dodał, że polski system ochrony zdrowia wymaga daleko idących korekt.

– Nie ma złotego środka i takich narzędzi, które na dziś złagodziłyby jednym ruchem politycznym objawy tego, że źle dzieje się w systemie zdrowia. Konieczne są daleko idące reformy i koncyliacyjnego działania politycznego – powiedział Tomasz Szymański.

W całej rozmowie także m.in. o ustawie antyterrorystycznej.

Z Tomaszem Szymańskim rozmawiał Lucjan Olszówka.

Polskie Radio 24/gm

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także