Marcin Horała (PiS) o aborcji

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 17:02
– Jestem za pełną ochroną życia, a więc wyeliminowaniem z prawa obecnych tzw. wyjątków aborcyjnych. Szczególnie bulwersująca jest aborcja eugeniczna, która pozwala na usuwanie dzieci chorych na zespół Downa – mówił w Rozmowie Parlamentarnej Marcin Horała, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • 22.09.16 Rozmowa Parlamentarna. Gość: Marcin Horała, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Marcin Horała, poseł PiSfot.PR24Mateusz Rekłajtis
Marcin Horała, poseł PiS/fot.PR24/Mateusz Rekłajtis

Posłowie rozpoczynają prace nad dwoma projektami obywatelskimi w sprawie aborcji. Inicjatywa "Stop Aborcji" domaga się zaostrzenia przepisów, z kolei ruch "Ratujmy Kobiety" żąda złagodzenia prawa w tym zakresie. Marcin Horała opowiada się za całkowitym zakazem zabijania dzieci nienarodzonych.

– Nie byłbym zwolennikiem ścigania i karania kobiet. Uważam, że w każdym akcie aborcji kobieta jest też przede wszystkim ofiarą i ponosi negatywne konsekwencje tego aktu. Byłbym więc za projektem obywatelskim przewidującym pełną ochronę życia, ale z poprawką, która spowoduje automatyczną niekaralność kobiet – podkreślał gość Polskiego Radia 24.

W programie również komentarz do sytuacji Michała Ujazdowskiego i Bartłomieja Misiewicza. 

Audycję prowadził Lucjan Olszówka.

Słuchajcie innych audycji z cyklu "Rozmowa Parlamentarna"

Polskie Radio 24/dds

__________________

Data emisji: 22.09.2016

Godzina emisji: 16.15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Anusz o prawie aborcyjnym

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 12:02
W ostatnich dniach środowiska lewicowe złożyły w Sejmie obywatelski projekt ustawy dotyczący aborcji na życzenie. Dokument krytykuje m.in. Fundacja Pro-Prawo do Życia. Sprawę w Polskim Radiu 24 komentował dr Andrzej Anusz, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Dnia: Prawo aborcyjne wymaga zmiany?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 18:07
Posłowie rozpatrzą dwa projekty ustaw dotyczące aborcji. Pierwszy, przygotowany przez stowarzyszenie Ordo Iuris i zaostrzający prawo aborcyjne, dopuszcza dokonanie aborcji jedynie w przypadku zagrożenia życia matki i przewiduje kary dla lekarzy i kobiet za nielegalne dokonanie zabiegu. Drugi projekt „Ratujmy kobiety” zakłada możliwość aborcji do 12 tygodnia, a po tym terminie – w przypadkach takich jak dotychczas. Gośćmi Debaty Dnia byli Anna Gielewska (Wprost) i Jakub Jałowiczor (Gość Niedzielny).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Dnia: spór o aborcję

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 19:56
W czwartek w Sejmie debata nad dwoma obywatelskimi projektami dotyczącymi aborcji. Jakie konkretnie rozwiązania proponowane są w obu projektach – o tym w Debacie Dnia dyskutowały Paulina Piechna–Więckiewicz z Komitetu „Ratujmy Kobiety” i Karina Walinowicz, analityk Ordo Iuris – Instytutu na rzecz Kultury Prawnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy sondaż Polskiego Radia 24: Co dalej z ustawą regulującą możliwość przeprowadzenia aborcji?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 16:20
Polskie Radio 24 co czwartek publikuje nowy sondaż, który przygotowuje dla nas TNS Polska. Co tydzień wyniki sondażu komentują na antenie zaproszeni goście. Dziś zapytaliśmy o to, co w opinii Polaków należy zrobić z obowiązującą ustawą regulującą możliwość przeprowadzenia aborcji? Jakie wydarzenia spowodowały powstanie antypeerelowskiej organizacji opozycyjnej Komitet Obrony Robotników (KOR)? I jakie cechy powinien posiadać adwokat, który zostaje wynajęty do reprezentowania w ważnej sprawie w sądzie?
rozwiń zwiń