X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marcin Horała (PiS) o aborcji

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 17:02
– Jestem za pełną ochroną życia, a więc wyeliminowaniem z prawa obecnych tzw. wyjątków aborcyjnych. Szczególnie bulwersująca jest aborcja eugeniczna, która pozwala na usuwanie dzieci chorych na zespół Downa – mówił w Rozmowie Parlamentarnej Marcin Horała, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • 22.09.16 Rozmowa Parlamentarna. Gość: Marcin Horała, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Marcin Horała, poseł PiSfot.PR24Mateusz Rekłajtis
Marcin Horała, poseł PiS/fot.PR24/Mateusz Rekłajtis

Posłowie rozpoczynają prace nad dwoma projektami obywatelskimi w sprawie aborcji. Inicjatywa "Stop Aborcji" domaga się zaostrzenia przepisów, z kolei ruch "Ratujmy Kobiety" żąda złagodzenia prawa w tym zakresie. Marcin Horała opowiada się za całkowitym zakazem zabijania dzieci nienarodzonych.

– Nie byłbym zwolennikiem ścigania i karania kobiet. Uważam, że w każdym akcie aborcji kobieta jest też przede wszystkim ofiarą i ponosi negatywne konsekwencje tego aktu. Byłbym więc za projektem obywatelskim przewidującym pełną ochronę życia, ale z poprawką, która spowoduje automatyczną niekaralność kobiet – podkreślał gość Polskiego Radia 24.

W programie również komentarz do sytuacji Michała Ujazdowskiego i Bartłomieja Misiewicza. 

Audycję prowadził Lucjan Olszówka.

Słuchajcie innych audycji z cyklu "Rozmowa Parlamentarna"

Polskie Radio 24/dds

__________________

Data emisji: 22.09.2016

Godzina emisji: 16.15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Andrzej Anusz o prawie aborcyjnym

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 12:02
W ostatnich dniach środowiska lewicowe złożyły w Sejmie obywatelski projekt ustawy dotyczący aborcji na życzenie. Dokument krytykuje m.in. Fundacja Pro-Prawo do Życia. Sprawę w Polskim Radiu 24 komentował dr Andrzej Anusz, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Dnia: Prawo aborcyjne wymaga zmiany?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 18:07
Posłowie rozpatrzą dwa projekty ustaw dotyczące aborcji. Pierwszy, przygotowany przez stowarzyszenie Ordo Iuris i zaostrzający prawo aborcyjne, dopuszcza dokonanie aborcji jedynie w przypadku zagrożenia życia matki i przewiduje kary dla lekarzy i kobiet za nielegalne dokonanie zabiegu. Drugi projekt „Ratujmy kobiety” zakłada możliwość aborcji do 12 tygodnia, a po tym terminie – w przypadkach takich jak dotychczas. Gośćmi Debaty Dnia byli Anna Gielewska (Wprost) i Jakub Jałowiczor (Gość Niedzielny).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Dnia: spór o aborcję

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 19:56
W czwartek w Sejmie debata nad dwoma obywatelskimi projektami dotyczącymi aborcji. Jakie konkretnie rozwiązania proponowane są w obu projektach – o tym w Debacie Dnia dyskutowały Paulina Piechna–Więckiewicz z Komitetu „Ratujmy Kobiety” i Karina Walinowicz, analityk Ordo Iuris – Instytutu na rzecz Kultury Prawnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy sondaż Polskiego Radia 24: Co dalej z ustawą regulującą możliwość przeprowadzenia aborcji?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 16:20
Polskie Radio 24 co czwartek publikuje nowy sondaż, który przygotowuje dla nas TNS Polska. Co tydzień wyniki sondażu komentują na antenie zaproszeni goście. Dziś zapytaliśmy o to, co w opinii Polaków należy zrobić z obowiązującą ustawą regulującą możliwość przeprowadzenia aborcji? Jakie wydarzenia spowodowały powstanie antypeerelowskiej organizacji opozycyjnej Komitet Obrony Robotników (KOR)? I jakie cechy powinien posiadać adwokat, który zostaje wynajęty do reprezentowania w ważnej sprawie w sądzie?
rozwiń zwiń