X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chaos w polskich miastach

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2015 13:11
Trwa zbieranie podpisów pod petycją w sprawie nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Aktywiści miejscy apelują do premier Ewy Kopacz o wprowadzenie regulacji, które – ich zdaniem – zapobiegną coraz większemu chaosowi w polskich miastach. O inicjatywie w Magazynie Samorządowym mówił Jacek Grunt-Mejer, psycholog transportu.
Audio
  • 06.07.15 Jacek Grunt-Mejer: „Zdarza się, że ludzie są zaskakiwani faktem, że w miejscu jedynego parku w najbliższej okolicy ich zamieszkania powstaje kilkupiętrowy budynek”.
Czy nowe przepisy pomogą w uporządkowaniu przestrzeni publicznej?
Czy nowe przepisy pomogą w uporządkowaniu przestrzeni publicznej?Foto: flickr.com/pawel_pacholec

Pierwszym z czterech postulatów autorów petycji dot. nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym jest zwiększenie udziału mieszkańców miast w procesie planowania przestrzeni miejskiej.

– Zdarza się, że ludzie są zaskakiwani faktem, że w miejscu jedynego parku w najbliższej okolicy ich zamieszkania powstaje kilkupiętrowy budynek. Nagle nie ma terenów zielonych, a część zabudowań zostaje odcięta od światła słonecznego przez nowy apartamentowiec – tłumaczył Jacek Grunt-Mejer, psycholog transportu i autor bloga „strefapiesza.pl”.

Oprócz większego udziału obywateli w planowaniu, aktywiści postulują m.in. o zwiększenie wymagań wobec gmin w racjonalizowaniu gospodarowania przestrzenią, a także „wprowadzenie zasad efektywnego gospodarowania przestrzenią, w tym zasad miasta zwartego, niskoemisyjnego, przyjaznego pieszym i rowerzystom”.

Więcej w całości rozmowy z Jackiem Grunt-Mejerem.

Polskie Radio 24/mp 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także