Mszczonów planuje budowę delfinarium

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2015 13:46
Oddalony o 50 km od Warszawy Mszczonów chce być czwartym ośrodkiem na świecie, które będzie prowadzić delfinoterapię. Budowie delfinarium sprzeciwiają się jednak ekolodzy. – W naszym delfinarium będą delfiny z drugiego pokolenia urodzonego w niewoli. Nie da się ich wypuścić do oceanu, ponieważ umrą z głodu – odpierał zarzuty Adam Kiesz z Mazowieckiego Centrum Edukacji i Ochrony Mórz.
Audio
  • 14.07.15 Adam Kiesz: „Naszym zamysłem jest, aby poprzez delfinoterapię rehabilitować dzieci z różnymi schorzeniami (…)”.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: flickr/15299

Trwa procedura wydawania decyzji środowiskowej, inwestor gromadzi potrzebne dokumenty, a miasto ma aspiracje, by stać się uzdrowiskiem. Włodarze miasta widzą w inwestycji szansę na powstanie kilkuset miejsc pracy. Mszczonów już słynie z term, a delfinarium miałoby powstać tuż obok – na kilku działkach.

– Naszym założeniom i pomysłom odnośnie stworzenia delfinarium z delfinoterapią towarzyszyły trendy mówiące o tym, że będzie to służyć tylko zarabianiu pieniędzy. Naszym zamysłem jest, aby poprzez delfinoterapię rehabilitować dzieci z różnymi schorzeniami jak autyzm, czy zespołem Downa. Idziemy w szeroko zakrojony program edukacyjny, aby dotrzeć do dzieci i młodzieży – powiedział Adam Kiesz.  

– Delfinarium ma być centrum rozrywki, terapii, a także odnowy zdrowia. Inwestor daje pracę dla całego regionu, a mój cel jest jeden: dać ludziom pracę, żeby mogli normalnie funkcjonować. Ekolodzy cały czas mają problem, że będziemy męczyć delfiny, a nasze będą już wychowane w środowisku nienaturalnym – dodał Józef Grzegorz Kurek, burmistrz Mszczonowa.  

Więcej o projekcie budowy delfinarium w Mszczonowie w całości rozmowy.

Polskie Radio 24/gm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także