X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mszczonów planuje budowę delfinarium

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2015 13:46
Oddalony o 50 km od Warszawy Mszczonów chce być czwartym ośrodkiem na świecie, które będzie prowadzić delfinoterapię. Budowie delfinarium sprzeciwiają się jednak ekolodzy. – W naszym delfinarium będą delfiny z drugiego pokolenia urodzonego w niewoli. Nie da się ich wypuścić do oceanu, ponieważ umrą z głodu – odpierał zarzuty Adam Kiesz z Mazowieckiego Centrum Edukacji i Ochrony Mórz.
Audio
  • 14.07.15 Adam Kiesz: „Naszym zamysłem jest, aby poprzez delfinoterapię rehabilitować dzieci z różnymi schorzeniami (…)”.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: flickr/15299

Trwa procedura wydawania decyzji środowiskowej, inwestor gromadzi potrzebne dokumenty, a miasto ma aspiracje, by stać się uzdrowiskiem. Włodarze miasta widzą w inwestycji szansę na powstanie kilkuset miejsc pracy. Mszczonów już słynie z term, a delfinarium miałoby powstać tuż obok – na kilku działkach.

– Naszym założeniom i pomysłom odnośnie stworzenia delfinarium z delfinoterapią towarzyszyły trendy mówiące o tym, że będzie to służyć tylko zarabianiu pieniędzy. Naszym zamysłem jest, aby poprzez delfinoterapię rehabilitować dzieci z różnymi schorzeniami jak autyzm, czy zespołem Downa. Idziemy w szeroko zakrojony program edukacyjny, aby dotrzeć do dzieci i młodzieży – powiedział Adam Kiesz.  

– Delfinarium ma być centrum rozrywki, terapii, a także odnowy zdrowia. Inwestor daje pracę dla całego regionu, a mój cel jest jeden: dać ludziom pracę, żeby mogli normalnie funkcjonować. Ekolodzy cały czas mają problem, że będziemy męczyć delfiny, a nasze będą już wychowane w środowisku nienaturalnym – dodał Józef Grzegorz Kurek, burmistrz Mszczonowa.  

Więcej o projekcie budowy delfinarium w Mszczonowie w całości rozmowy.

Polskie Radio 24/gm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także