Zmiany w MON. Czy Bartosz Kownacki powinien odejść?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2018 10:21
Pojawiają się nieoficjalne informacje, że z posadą wiceszefa resortu obrony żegna się Bartosz Kownacki. O zmianach w MON mówili w audycji Café Armia Mariusz Cielma (red. nacz. Nowej Techniki Wojskowej) i Michał Likowski (Raport).
Audio
  • 20.01.2018 Mariusz Cielma i Michał Likowski o zmianach w MON
Bartosz Kownacki, podczas konferencji prasowej ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, Kraków, 27 grudnia 2017.
Bartosz Kownacki, podczas konferencji prasowej ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, Kraków, 27 grudnia 2017.Foto: mjr Robert Siemaszko/CO MON

Zdaniem Mariusza Cielmy Bartosz Kownacki powinien zostać. – Jest ciąg technologiczny w resorcie obrony, związany z dużymi wydatkami na armię. Trudno wyjąć tak ważny tryb jak sekretarz stanu MON i zakładać, że wszystko będzie się toczyło normalnym rytmem. Dotychczas modernizacja armii stała wysoko w hierarchii resortu obrony – wskazywał gość Polskiego Radia 24.

Według Michała Likowskiego z ministrem Macierewiczem odchodzą jego najbliżsi współpracownicy. – To nie są informacje oficjalne. Jeżeli mamy nowego ministra, który chce realizować własną politykę, to niezbyt sobie wyobrażam sytuację, że pozostawia osoby spoza swojej grupy. Rządy Mariusza Błaszczaka w MON będą kontynuacją, ale niekoniecznie będzie to kontynuacja personalna. Zmiany kadrowe odbywają się też w innych instytucjach – powiedział ekspert.


Goście Cafe Armia w studiu PR24 Goście Cafe Armia w studiu PR24

Piotr Bączek, jeden z najbliższych współpracowników b. szefa MON Antoniego Macierewicza, podał się do dymisji w zeszły piątek. W środę premier Mateusz Morawiecki na stanowisko szefa SKW powołał Macieja Materkę, dotychczasowego dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa w MSWiA.

Więcej w całej audycji.


Gospodarzem programu była Agnieszka Drążkiewicz.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

Cafe Armia w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 20.01.2018

Godzina emisji: 09:33


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Publicyści o roszadach w MON. "Prezes PiS nie był fanem dymisji Macierewicza"

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 09:47
– Myślę, że decyzję w tej sprawie podjął sam Jarosław Kaczyński – mówił w Debacie Poranka Piotr Semka z Do Rzeczy, odnosząc się do dymisji Antoniego Macierewicza, która miała miejsce w ramach ostatniej rekonstrukcji rządu. W Polskim Radiu 24 również komentarz Tomasza Sakiewicza z Gazety Polskiej i Michała Matysa, publicysty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MON: Szef SKW Piotr Bączek podał się do dymisji

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 18:00
Szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotr Bączek podał się do dymisji - poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej. Bączek jest współtwórcą SKW i jednym z najbliższych współpracowników b. szefa MON Antoniego Macierewicza. Bączka ma zastąpić Maciej Materka. O dymisji Bączka mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor z „Gazety Polskiej Codziennie”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Romuald Szeremietiew: Błaszczak ma kompetencje do kierowania MON

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 14:19
Mariusz Błaszczak składa wizytę w kwaterze głównej NATO. To pierwsza wizyta zagraniczna nowego szefa MON, który zastąpił na tym stanowisku Antoniego Macierewicza. W Polskim Radiu 24 o wyzwaniach stojących przed szefem resortu obrony, a także Sojuszem Północnoatlantyckim, mówił prof. Romuald Szeremietiew, były wiceszef MON.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dymisja wiceszefa MON Bartosza Kownackiego. "Prawem każdego szefa resortu jest zmiana kadrowa i otoczenie się ludźmi zaufanymi"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 22:00
Jeden z najbliższych współpracowników byłego szefa resortu Antoniego Macierewicza -  Bartosz Kownacki - według nieoficjalnych informacji został odwołany z funkcji wiceministra obrony narodowej. Mówił o tym w audycji Północ Południe Marcin Makowski z Do Rzeczy.
rozwiń zwiń