Nauka w walce z rakiem

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2016 20:37
Amerykańskie Towarzystwo Kliniki Onkologicznej po raz kolejny poddało ocenie osiągnięcia nauki w zakresie onkologii. Gościem Rozmów o Zdrowiu w Polskim Radiu 24 był dr Leszek Kraj, hematolog z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Audio
  • 15.06.16 Rozmowy o Zdrowiu: dr Leszek Kraj, dr Marek Kunecki i Anna Domagała.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: flickr/BASF - We create chemistry

Ekspert na antenie Polskiego Radia 24 mówił m.in. o osiągnięciach w zakresie leczenia raka trzustki. – Przełomu nie ma, ale są nadzieje na nowe terapie – wskazywał dr Leszek Kraj. Hematolog zaznaczył przy tym, że szansą na przedłużenie życia pacjentów jest Napaklitaksel.

– To nie jest nowy lek, jednak w Polsce nie jest on dostępny – zauważył gość PR24. – Lek jest stosowany u pacjentów z rozsianym rakiem trzustki, kiedy mamy do czynienia z przerzutami do innych narządów – wyjaśniał dr Leszek Kraj. – Dzięki temu lekowi, życie pacjentów z zaawansowanym rakiem trzustki zostaje wydłużone średnio o trzy miesiące – mówił ekspert.

Więcej w całej rozmowie.

W II części audycji o zespole krótkiego jelita i żywieniu pozajelitowym mówili Anna Domagała, pacjentka i dr Marek Kunecki z Centrum Leczenia Żywieniowego.

Gospodarzem programu był Henryk Szrubarz.

Polskie Radio 24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak