Dominika Stefańska o życiu i codzienności Matki Polki

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2016 20:50
W poniedziałek u Rigamonti gościła Dominika Stefańska, aktorka i dziennikarka, projektantka sukienek dla matek karmiących, ale przede wszystkim mama wychowująca trójkę dzieci. Gość Polskiego Radia 24 mówiła m.in. kim jest Matka Polka, jak sobie radzi i czy państwo wystarczająco jej pomaga.
Audio
  • 02.05.16 Dominika Stefańska: „Okres ciąży i macierzyństwa to trochę taki czas rozliczeń samych z sobą (…)”.
Dominika Stefańska, foto: M. RigamontiPR
Dominika Stefańska, foto: M. Rigamonti/PR

Macierzyństwo to wyzwanie, stawianie czoła rozlicznym problemom, trudna sztuka godzenia często pracy zawodowej i wychowania dziecka. Określenie Matka Polka ma dla każdego różne znaczenie, ale najczęściej jest związane z braniem na siebie wielkich trudów i bezgranicznego poświęcenia.   

Dominika Stefańska przyznała, że macierzyństwo to nadzwyczajny okres w życiu kobiety, który pozwala na zajrzenie w głąb siebie.

– Okres ciąży i macierzyństwa to trochę taki czas rozliczeń samych z sobą. Pewne rzeczy, które mamy gdzieś w głowie poprzez macierzyństwo bardziej się uruchamiają. Chodzi o to, że kobieta przed ciążą była bardzo aktywna i nie zdawała sobie sprawy, że potrzebuje chwili wyciszenia, aby przyjrzeć się sobie i swoim potrzebom. Dziecko robi wielką rewolucję i jest lustrem pokazującym nasze lęki i radości – powiedziała Dominika Stefańska.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Magdalena Rigamonti.

Polskie Radio 24/gm


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także