X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szczyt NATO a Rosja

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2016 10:13
- Po szczycie w Newport to drugi szczyt, w którym nie traktujemy Rosji w kategoriach przyszłych partnerów, ale potencjalnych zagrożeń – powiedział w Debacie Poranka dr Bartosz Rydliński z UKSW. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli również publicysta Witold Repetowicz i gen. Stanisław Koziej, były szef BBN.
Audio
  • 08.07.16 Bartosz Rydliński: „Po szczycie w Newport to drugi szczyt, w którym nie traktujemy Rosji w kategoriach przyszłych partnerów, ale potencjalnych zagrożeń”.
Prezydent Andrzej Duda i sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg  podczas konferencji prasowej po spotkaniu w Belwederze, zorganizowanym w przeddzień szczytu NATO, który ma być największym szczytem w historii Sojuszu 7 bm.fot.PAPJacek Turczyk
Prezydent Andrzej Duda i sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg podczas konferencji prasowej po spotkaniu w Belwederze, zorganizowanym w przeddzień szczytu NATO, który ma być największym szczytem w historii Sojuszu 7 bm./fot.PAP/Jacek Turczyk

Szczyt NATO w Warszawie ma być największym szczytem w historii Sojuszu i najważniejszym, szczególnie z punktu widzenia Polski i krajów bałtyckich, w ostatnich latach. To w jego ramach ma zapaść oficjalna decyzja o rozlokowaniu w Polsce, na Litwie, Łotwie i w Estonii, czterech batalionów sił NATO.

Jak zaznaczył Witold Repetowicz, ustanowienie stałej obecności batalionu NATO jest, z punktu widzenia bezpieczeństwa Polski, przełomowe zwłaszcza w aspekcie agresywnych działań Rosji w ostatnich latach. - Ta obecność jest dla nas przełomem, bo daje nam większą gwarancję tego, że sojusznicy włączą się w obronę Polski w razie ataku, którego - po tym co się stało na Ukrainie – wykluczyć nie można – podkreślił Repetowicz.

Witold Repetowicz/fot.PR24/PJ Witold Repetowicz/fot.PR24/PJ

Bartosz Rydliński zwrócił z kolei uwagę, że NATO po raz pierwszy od czasów zakończenia zimnej wojny lokuje bataliony bojowe we wschodniej części Sojuszu. - Władimir Putin nie spodziewał się chyba, że przywróci NATO dawny wymiar, który skierowany był w wektorze przeciwnym do wschodu – podkreślił Rydliński. Dodał, że po szczycie w Newport to drugi szczyt, w którym „nie traktujemy Rosji w kategoriach przyszłych partnerów, ale potencjalnych zagrożeń”.

Rydliński odniósł się także do zaangażowania Stanów Zjednoczonych w Europie. – Mamy do czynienia z udziałem nie tylko amerykańskim, ale także niemieckim, brytyjskim i kanadyjskim na Litwie, Łotwie i w Estonii. Widzimy więc, że jest to symboliczny gest ze strony Sojuszu – podkreślił. - Sojusz może pęknąć w wyniku wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych – dodał. I zaznaczył, że Donald Trump wielokrotnie mówił, że Stany Zjednoczone nie powinny angażować się w Europie, „a Europejczycy sami powinni dbać o swoje bezpieczeństwo i powinni za nie płacić”.


Bartosz Rydliński/fot.PR24/TB Bartosz Rydliński/fot.PR24/TB

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Robert Walenciak.

Polskie Radio 24/pr

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także