X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dokąd zmierza Rosja Putina? "Mamy dyktatora, który stoi na czele wielkiego państwa"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 14:09
W jaką stronę idzie Federacja Rosyjska? Czy pozycja Władimira Putina jest zagrożona? O tym w Debacie Poranka rozmawiali Paweł Purski (eastbook.eu), dr Kazimierz Wóycicki (Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego) i Grzegorz Ślubowski (Naczelna Redakcja Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia).
Audio
  • 07.10.16 Debata Poranka: Dokąd zmierza Rosja Putina? Goście: Paweł Purski, dr Kazimierz Wóycicki i Grzegorz Ślubowski.
Władmir Putin
Władmir PutinFoto: PAP/EPA/ALEXEY NIKOLSKY / SPUTNIK / KREMLIN

Zdaniem Pawła Purskiego, Władimir Putin dość mocno boi się o swoją pozycję. W związku z tym przesuwa pionki na szachownicy, żeby się w jakiś sposób zabezpieczyć się przed ewentualnymi zamachami stanu czy próbami zmiany władzy.

– Wszystkie ruchy, które wykonuje Putin, są przejawem swoistej paranoi władcy. Wynika ona z wyścigu z czasem – powiedział gość Polskiego Radia 24. 

Z tą opinią nie zgodził się Grzegorz Ślubowski, który utrzymywał, że pozycja Władimira Putina nie jest zagrożona.


Goście Debaty Poranka:  dr Kazimierz Wóycicki (Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego) i Paweł Purski (eastbook.eu); Foto: PR24/TB Goście Debaty Poranka: dr Kazimierz Wóycicki (Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego) i Paweł Purski (eastbook.eu); Foto: PR24/TB

– W Rosji jest tendencja do coraz większego autorytaryzmu i zaciskania śruby, a coraz więcej władzy skupia się w rękach Władimira Putina. To system coraz mniej racjonalny, który prawdopodobnie polega na strachu nawet nie wobec własnych obywateli, tylko wobec Stanów Zjednoczonych. Natomiast pozycja Władimira Putina jest absolutnie niezagrożona – mówił dziennikarz Polskiego Radia.

Według dra Kazimierza Wóycickiego, Rosja jest rządzona przez dyktatora o mentalności gangstera, cynicznego i gotowego do mordów politycznych.

– Mamy dyktatora, który stoi na czele wielkiego państwa – dyktatora, którego mentalność należy określić jako gangstera z bardzo płytką legitymizacją władzy (…). Człowieka, który jest gotowy mordować (…), cynicznego, który gotów jest grozić wojną nuklearną. Z jednej strony to bardzo groźne, z drugiej istnienie Federacji Rosyjskiej stoi pod znakiem zapytania wobec narastającego kryzysu gospodarczego – powiedział gość Debaty Poranka.

Więcej o sytuacji wewnętrznej w Rosji, a także o jej rosnącej asertywności na arenie międzynarodowej w całej Debacie Poranka.

Gospodarzem audycji był Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/dds

Więcej Debat Poranka znajdziecie tutaj 

_____________________

Data emisji: 07.10.2016

Godzina emisji: 09.17


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Szczyt G20: Sukces Władimira Putina?

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 16:31
„Spojrzenie na Wschód” – to nowa, cotygodniowa propozycja antenowa Polskiego Radia 24. W programie Maria Przełomiec rozmawia z ekspertami o tym, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Premierowa audycja została poświęcona m.in. ostatniemu szczytowi G20.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Poparcie dla Władimira Putina jest coraz wyższe”

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 13:33
Jedna Rosja zdobyła konstytucyjną większość w Dumie Państwowej po wyborach w Rosji. Co to zwycięstwo i ogromna konsolidacja władzy daje Władimirowi Putinowi? O tym w audycji Świat w Południe mówił Grzegorz Ślubowski, szef redakcji międzynarodowej Polskiego Radia, wieloletni korespondent Polskiego Radia w Moskwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po wyborach w Rosji: kierunki polityki gospodarczej

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2016 12:26
18 września Rosjanie wybierali deputowanych Dumy Państwowej i przedstawicieli władz lokalnych. Wybory wygrała rządząca partia Jedna Rosja, która uzyskała konstytucyjną większość. Wyniki i kierunki rosyjskiej polityki komentowali w programie 7 Dni Wschód w Polskim Radiu 24 Wojciech Jakóbik i Patryk Gorgol (Biznes Alert).
rozwiń zwiń