X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rząd zakończył prace nad Strategią Cyberbezpieczeństwa RP

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2017 10:01
W ostatnich latach nastąpił wzrost liczby incydentów związanych z cyberprzestępczością – wynika z najnowszych danych Narodowego Centrum Cyberbezpieczeństwa NASK. O Strategii Cyberbezpieczeństwa dla Polski rozmawiali w Debacie Poranka Piotr Januszewicz (Ministerstwo Cyfryzacji), Juliusz Brzostek (Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa w NASK) i Mirosław Maj (Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń).
Audio
  • 20.03.17 Piotr Januszewicz, Juliusz Brzostek i Mirosław Maj o Strategii Cyberbezpieczeństwa RP.
Zdjęcie ilustracyjnefot.flickrYuri Samoilov
Zdjęcie ilustracyjne/fot.flickr/Yuri Samoilov

Jak podkreślił Piotr Januszewicz, Strategia Cyberbezpieczeństwa dla Polski zakłada, że w 2020 roku „Polska będzie miała zdolność do tego, by zapewnić bezpieczeństwo funkcjonowania obywateli, podmiotów gospodarczych i instytucji państwowych w obszarze cyberprzestrzeni”.

Gość zaznaczył, że jest to główny cel Strategii.  - Nie jest on jednak mierzalny sam w sobie w związku z czym został podzielony na cztery cele szczegółowe. To m.in. koordynacja na poziomie krajowym, koordynacja zarządzania i reagowania na incydenty bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Chodzi bowiem o stworzenie systemu wymiany informacji, dzielenia się nią, jej zasobami i zdolnościami w zakresie przeciwdziałania materializacji zagrożeń, które mogą pochodzić z cyberprzestrzeni – wyjaśnił Januszewicz.

Jak dodał, Strategia Cyberbezpieczeństwa „to jedynie dokument, którym niczego nie można zrobić”. - To, co nam potrzebne, to przekucie tego wszystkiego w plan działania – podkreślił.

Entuzjazmu z powodu powstania Strategii nie krył Juliusz Brzostek. – Brakowało tej Strategii, ponieważ sposób walki z niebezpieczeństwami, które dotykają obywateli w cyberprzestrzeni do tej pory był prowadzony w sposób rozproszony i wiele jednostek indywidualnie czuło się odpowiedzialnych za różne obszary cyberprzestrzeni. Brakowało więc pewnej spójności, koordynacji i współpracy – wyjaśnił Brzostek. W jego opinii pojawienie się Strategii spowoduje także zarysowanie się pewnych ścieżek i kierunków działania.

Mirosław Maj podkreślił z kolei, że zarówno Światowe Dni Młodzieży, szczyt NATO, jak i wprowadzenie programu 500 Plus wskazały, że działania związane z cyberbezpieczeństwem były udane.


i Mirosław Maj/fot.PR24/MS Juliusz Brzostek, Piotr Januszewicz i Mirosław Maj/fot.PR24/MS

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Wojciech Surmacz.

Polskie Radio 24/pr

_________________

Debaty Poranka w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje 

Data emisji: 20.03.17

Godzina emisji: 9:18


Komentarze1
aby dodać komentarz
Sztygs2017-03-23 02:14 Zgłoś
Szkoda, że takie nacechowane politycznie jeśli chodzi o te programy. A poza tym i tak skończy się w ten sposób co zawsze - ratować tyłki tym podmiotom gospodarczym będą musiały sklepy takie jak spy shop ze swoimi wykrywaczami, bo rząd nie będzie w stanie nic z tym zrobić. Ps. co ma 500plus do cyberbezpieczeństwa? Tylko ja nie rozumiem tego nawiązania?
Zobacz także

Czytaj także

Cyberbezpieczeństwo Polski

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 20:35
Kilka lat temu haker, który przedstawiał się jako Alladyn, wkradł się do systemów informatycznych kilku najważniejszych instytucji państwowych. Zdobył dostęp m.in. do poczty szefa kancelarii premiera i do kalendarza jednej z osób z kierownictwa Ministerstwa Spraw Zagranicznych. O cyberbezpieczeństwie w naszym państwie mówił w Kulisach spraw były wiceszef ABW, Mieczysław Tarnowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

24. Poziom: globalne cyberbezpieczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2016 15:27
Działania w sieci wpływają na wynik wyborów, stają się narzędziem dezinformacji. Internet stał się miejscem starć światowych potęg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyberbezpieczeństwo: Wyzwanie dla świata

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2016 15:04
Globalna sieć komputerowa to nie tylko korzyści, takie jak szybki przepływ informacji. To także zagrożenia, związane m.in. z tym, że poufne dane przesyłane drogą elektroniczną mogą zostać wykradzione. W audycji 24. Poziom o niebezpieczeństwach, jakie niesie za sobą cyberprzestrzeń, mówili dr Andrzej Kozłowski z serwisu „Cyberdefence24.pl” i Wojciech Lorenz z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyberbezpieczeństwo w Europie. Ataki rosyjskich hakerów na Polskę, Czechy i Norwegię

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2017 22:53
Rosyjscy hakerzy z grup APT28 i APT29 stali za cyfrowymi atakami na ważne instytucje w Polsce, Czechach i Norwegii. Te grupy mają mieć powiązania z rosyjskim wywiadem wojskowym i Federalną Służbą Bezpieczeństwa. Kim są ludzie, którzy dokonują ataków hakerskich na instytucje publiczne, mówili w audycji 7 dni: Wschód Andrzej Kozłowski i Piotr Maciążek z portalu Defence 24.
rozwiń zwiń