Spotkanie prezydent-prezes PiS. "Może być zmiana szefa MSZ, najpewniej na Szczerskiego"

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 09:20
Prezydent Andrzej Duda i prezes PiS Jarosław Kaczyński po raz kolejny będą dzisiaj (piątek) rozmawiać o reformie sądownictwa. To ich czwarte spotkanie w tej sprawie. W Debacie Poranka komentarz Tomasza Sakiewicza z Gazety Polskiej, Stanisława Janeckiego z Sieci i Jakuba Majmurka z Krytyki Politycznej.
Audio
  • 20.10.17 Dziś spotkanie prezydent-prezes PiS. Komentarz publicystów
Prezydent Andrzej Duda (z prawej) oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński
Prezydent Andrzej Duda (z prawej) oraz prezes PiS Jarosław KaczyńskiFoto: PAP/Paweł Supernak

Jak mówił w Polskim Radiu 24 Stanisław Janecki, fakt kolejnego już spotkania świadczy o tym, że nadal Prawo i Sprawiedliwość nie doszło do porozumienia z obozem prezydenckim ws. reformy sądownictwa. –  Gdyby sprawa była "przyklepana", już wcześniej doszłoby do spotkania; nie byłoby prezydentowi potrzebne tyle czasu na konsultacje – komentował ekspert, oceniając przy tym, że raczej dziś nie dojdzie do konsensu i będzie konieczne jeszcze jedno spotkanie.

Jakub Majmurek z kolei wskazywał na naszej antenie, że rozmowa prezydenta z prezesem PiS może dotyczyć nie tylko reformy sądownictwa. – Być może Jarosław Kaczyński będzie rozmawiał z Andrzejem Dudą o ewentualnej rekonstrukcji rządu, od jakiego czasu słychać pogłoski na ten temat (…) – przewidywał gość PR24. – Prezydent gra o różne cele, jednym z nich jest pewnie to, by uzyskać większy wpływ na rząd, w tym sprawy zagraniczne – dodawał publicysta.

Zdaniem Tomasza Sakiewicza, jeżeli obie strony "dogadają się", między innymi ws. zmian w sądownictwie, to Andrzej Duda „pewnie otrzyma resort prezydencki”. – Wtedy nastąpi zmiana szefa resortu spraw zagranicznych, najpewniej na Krzysztofa Szczerskiego – mówił red. naczelny Gazety Polskiej.

Więcej tematów i komentarzy w całej rozmowie.

Gospodarzem programu był Grzegorz Jankowski.

________________________________________

Debata Poranka w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 18.10.17

Godzina emisji: 8.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Reforma sądownictwa. "Bez zmiany systemu nie będzie poprawy"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 10:57
"Jest blisko porozumienia ws. ustaw dot. sądownictwa; w najbliższych dniach będzie spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego" - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Dodał, że zaproponowane przez PiS poprawki są formą otwarcia dyskusji. O reformie sądownictwa mówił w Polskim Radiu 24 mec. Paweł Jabłoński z Ordo Iuris.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reforma sądownictwa. "Obie strony dążą do kompromisu"

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2017 12:08
W najbliższych dniach ma dojść do kolejnego spotkania prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego z prezydentem Andrzejem Dudą. Tematem rozmowy miałyby być ustawy sądowe. - Wydaje się, że zbliżamy się do finału sprawy dotyczącej ustaw sądowych. To prawdopodobnie ostatni etap – powiedział w Polskim Radiu 24 Karol Gac z DoRzeczy.pl. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie kolejne spotkanie prezydenta z prezesem PiS. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 18:00
Spotkanie Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim odbędzie się w piątek, w godzinach popołudniowych. Poinformował o tym szef gabinetu prezydenta, Krzysztof Szczerski. W Debacie Dnia komentarz dra Sebastiana Gajewskiego z Centrum im. Daszyńskiego i Aleksandra Majewskiego z portalu wPolityce.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komentatorzy o spotkaniu prezydenta z prezesem PiS. „Ważne rozmowy”

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2017 09:23
W piątek dojdzie do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Tematem rozmowy ma być reforma sądownictwa. W Debacie Poranka komentarze Sebastiana Gajewskiego z Centrum im. Daszyńskiego i Michała Rachonia z TVP Info. 
rozwiń zwiń