X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Terlecki (PiS): z pewnością poznamy dzisiaj nazwisko nowego premiera

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 09:45
Z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy w czwartek odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli premier Beata Szydło, prezes PiS Jarosław Kaczyński i marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Rozmowy dotyczyły rekonstrukcji rządu. W audycji Debata Dnia komentarz Michała Rachonia (TVP Info) i Sebastiana Gajewskiego (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego).
Audio
  • 07.12.2017 Michał Rachoń i Sebastian Gajewski o rekonstrukcji rządu.
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki
Wicemarszałek Sejmu Ryszard TerleckiFoto: PAP/Leszek Szymański

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki pytany w Sejmie przez TVN24, czy poznamy w czwartek nazwisko nowego premiera, odparł: „z pewnością”. Dopytywany, czy zostanie nim prezes PiS Jarosław Kaczyński, wskazał, że to „okaże się dopiero koło południa”. Rzecznik PiS Beata Mazurek, pytana o ewentualną zmianę na stanowisku premiera, powiedziała, że jeśli będzie zmiana, będzie wynikała z tego, że nowe zadania przed nami

Zdaniem Sebastiana Gajewskiego prezydent jest najwłaściwszą osobą, by zakończyć temat rekonstrukcji. - Dziwi mnie dlaczego spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy, premier Beaty Szydło i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dotąd się nie odbyło. Ktoś tę brazylijską telenowelę pt. „rekonstrukcja rządu” musi przeciąć. Nie zapominajmy, że premier składa dymisje prezydentowi, jednocześnie to głowa państwa powołuje rząd. Jeśli mówimy o rekonstrukcji przez dwa miesiące, to PiS sygnalizuje, że coś w rządzie działa źle, a także, iż nie wie jak to naprawić – powiedział gość Polskiego Radia 24.

Według Michała Rachonia udział prezydenta w rekonstrukcji rządu jest konieczny. - Proces polityczny jest blisko końca i wkracza w decydującą fazę. Kluczowe decyzje podejmuje Jarosław Kaczyński i to on ma jasność jak sytuacja będzie wyglądała. Jestem spokojny, że plan polityczny, zakomunikowany przez Jarosława Kaczyńskiego, zostanie przez elektorat PiS przyjęty – wskazywał dziennikarz.

W opinii Sebastiana Gajewskiego kandydatura Mateusza Morawieckiego na premiera jest fatalna. - To dobra droga do tego, by stracić w notowaniach. Istnieją ryzyka z odbiorem Mateusza Morawieckiego przez elektorat, jak i kierowaniem przez Morawieckiego rządem. Jeśli Beata Szydło miała słabą pozycję w PiS, to Mateusz Morawiecki nie ma takiej pozycji w ogóle. Mateusz Morawiecki jest w partii od 2016 roku i to może być dla niego problem, te braki mogą być zarzewiem konfliktów. Mateusz Morawiecki na stanowisku premiera byłby wielką zmianą estetyczną, a takie zmiany są najtrudniej przyjmowane przez społeczeństwo – mówił komentator.

Jak podkreślał Michał Rachoń, siłę polityczną w PiS ma Jarosław Kaczyński. – Prezes PiS jest przywódcą tego obozu i to jego zdolności polityczne są równoznaczne z siłą partii. Jeśli uzna, że Mateusz Morawiecki będzie korzystniejszy na stanowisku premiera niż Beata Szydło, to na pewno go powoła – wskazywał publicysta.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Grzegorz Jankowski.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

Debata Poranka w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

______________________

Data emisji: 07.12.2017

Godzina emisji: 08:07


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Rekonstrukcja rządu. "Trzech wicepremierów chce zmiany na stanowisku premiera"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 09:37
– Pewna część opozycji umieściła swoje nadzieje w prezydencie i jego zdolnościach destrukcyjnych, które się nagle objawiły. Okazało się, że prezydent samodzielność definiuje przez destrukcję. Prezydent otwarcie formułuje postulaty przeciwko ministrowi Macierewiczowi i próbuje podważyć jego pozycję – powiedział w audycji Debata Poranka Tomasz Sakiewicz, red. nacz. „Gazety Polskiej”. Gośćmi programu byli też Stanisław Janecki („Sieci”) i publicysta Michał Matys.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Mateusz Morawiecki zostanie premierem? „Również byłby premierem zastępczym”

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2017 19:15
– Nie widzę żadnych podstaw do tego, by Mateusz Morawiecki miał zostać premierem – powiedziała Eliza Olczyk z Tygodnika „Wprost”. Odniosła się w ten sposób do spekulacji wskazujących obecnego ministra rozwoju do zajęcia miejsca premier Beaty Szydło. W audycji „Wróżenie z Faktów" temat ten skomentowała także Anna Sarzyńska z portalu wpolityce.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicysta: Premier nie ma wielkiej charyzmy, ale sprawdziła się na stanowisku

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 12:15
– Nie jestem przekonany, że dojdzie do zmiany premiera. Nie ma ku temu merytorycznych podstaw – oceniał w Polskim Radiu 24 Maciej Chudkiewicz, zastępca red. naczelnego Tygodnika Solidarność. Komentator na naszej antenie odniósł się potencjalnej roszady na stanowisku szefa rządu. Według spekulacji medialnych, Beatę Szydło miałby niebawem zastąpić Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Szykuje się zmiana prezesa Rady Ministrów”

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 08:29
W czwartek przed południem ma się odbyć pilne spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premier Beatą Szydło i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. - Szykuje się zmiana prezesa Rady Ministrów. Wszystko wskazuje, że na Mateusza Morawieckiego – powiedział w audycji 24 Pytania Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Wyborcy PiS nie rozumieją dlaczego rekonstrukcja trwa tak długo”

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 08:48
W czwartek po południu w Warszawie zbierze się Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości. Najważniejsi politycy partii rządzącej będą rozmawiać o rekonstrukcji rządu.W grę wchodzi nawet wymiana premier Beaty Szydło. Rano na ten temat rozmawiali prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło, prezes PIS Jarosław Kaczyński i marszałek Sejmu Marek Kuchciński. O rekonstrukcji rządu mówił w Polskim Radiu 24 prof. Sławomir Sowiński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń