X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Publicyści w Debacie Poranka o incydencie przed siedzibą PiS

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 09:35
Po marszu pod hasłem „Czarna środa” warszawska siedziba Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej została obrzucona balonami wypełnionymi różową farbą. Rzucało nimi kilka osób. Zatrzymana została jedna, tożsamość pozostałych jest ustalana. O zdarzeniu rozmawiali w Debacie Poranka Sebastian Gajewski (Centrum Daszyńskiego) i Łukasz Zboralski (Do Rzeczy).
Audio
  • 18.01.17 Sebastian Gajewski i Łukasz Zboralski o Czarnym Proteście i oblaniu siedziby PiS farbą
Oblane farbą drzwi do siedziby PiS na ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie, podczas protestu zorganizowanego przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. Warszawa, 17.01.2018
Oblane farbą drzwi do siedziby PiS na ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie, podczas protestu zorganizowanego przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. Warszawa, 17.01.2018Foto: PAP/Radek Pietruszka

Mężczyzna zatrzymany przez policję w związku z obrzuceniem siedziby PiS farbą, usłyszał zarzut dotyczący uszkodzenia mienia. Do zdarzenia doszło wczoraj tuż po demonstracji w sprawie obywatelskiego projektu ustawy liberalizującej aborcję, który w pierwszym czytaniu został odrzucony przez Sejm.

"Z informacji, które zebrali policjanci wynika, że woreczkami z farba rzucało kilka osób. Zabezpieczyliśmy monitoring, ustalamy tożsamość tych osób po to, by w stosunku do nich można było podjąć niezbędne kroki mające na celu wyjaśnienie tej sprawy, a w uzasadnionych przypadkach przedstawienie zarzutów" - wyjaśnia Mariusz Mrozek.
Według policji administrator budynku zapowiedział, że złoży zawiadomienie dotyczące uszkodzenia mienia poprzez zachlapanie farbą elewacji budynku i drzwi wejściowych.

Jak podkreślił Sebastian Gajewski, każda przemoc - bez względu na to, czym jest motywowana - zasługuje na pełne potępienie. - W żadnym demokratycznym państwie nie ma miejsca na akty przemocy motywowane względami politycznymi, tym, że nie zgadzamy się z polityką takiej czy innej partii rządzącej – mówił.

- Nie chciałbym jednak byśmy koniecznie identyfikowali Czarne Protesty czy lewą stronę sceny politycznej z tymi zdarzeniami, gdyż są one zupełnie wyjątkowe. Nie takie było założenie tej demonstracji – wyjaśnił Gajewski.

Z kolei Łukasz Zboralski zaznaczył, że na każdym proteście jest pewna grupa skrajnych ludzi. – Gdy jednak przeszedł w Warszawie marsz, na czele którego szli bałwani z rasistowskim hasłem, to mówiło się, że cały Marsz Niepodległości był rasistowski. Tak mówiła opozycja, media, tak to nagłaśniano za granicą. Kiedy natomiast na Czarnym Proteście grupa obrzuca budynek partii balonami z farbą - mówi się, że to tylko incydent – zauważył gość.

Dodał, że „skoro jest to protest wymierzony zarówno w konserwatystów, jaki polityków stojących pośrodku, to jest to protest skrajnej grupy społecznej”. - Jeśli idzie Czarny Marsz ws. liberalizacji aborcji i on jest wymierzony w rządzącą konserwatywną PiS, a jednocześnie w PO, która jest za utrzymaniem obowiązującego status quo, to pokazuje to sedno tych protestów – podsumował.

Goście Debaty Porankaw studiu PR24 Goście Debaty Porankaw studiu PR24

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Grzegorz Jankowski.

Polskie Radio 24/pr

Debata Poranka w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 18.01.17

Godzina emisji: 8:06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Komentarze publicystów do sporu o aborcję

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 20:33
Sejm odrzucił w środę obywatelski projekt komitetu „Ratujmy Kobiety 2017”, który zakładał liberalizację obowiązujących obecnie przepisów; do komisji trafił natomiast inny obywatelski projekt, komitetu „#ZatrzymajAborcję”, zaostrzający prawo dotyczące aborcji. O sporze o aborcje mówili w audycji W Gruncie Rzeczy Tomasz Terlikowski (Telewizja Republika) i Magdalena Kaliszuk-Korzekwa (CitizenGo Polska).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór o aborcję. „Eugenika nie ma chlubnej przeszłości"

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 10:18
– Spór dotyczący aborcji to spór o pryncypia. O to, czy można zabijać nienarodzone dzieci – mówił w Debacie Poranka Jacek Liziniewicz z Gazety Polskiej Codziennie. W środę ulicami polskich miast przejdzie „czarny” protest, w odpowiedzi odbędą się również marsze za obroną życia. W Polskim Radiu 24 także komentarz Bogumiła Kolmasiaka, publicysty, i Wojciecha Korkucia, plastyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siedziba PiS przy Nowogrodzkiej oblana farbą. Komentarz

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 22:00
W Warszawie, przy ul. Nowogrodzkiej, doszło do ataku na siedzibę PiS. Po marszu, organizowanym pod hasłem "Czarna Środa", budynek został obrzucony balonami wypełnionymi różową farbą. O sprawie mówił w audycji Północ-Południe Antoni Trzmiel z Telewizji Polskiej.
rozwiń zwiń