X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Debata Poranka: Publicyści o konflikcie między Komisją Europejską a Polską

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 09:57
– Sytuacja, pomimo ustępstw polskiego rządu, jest patowa – powiedział w Debacie Poranka Grzegorz Osiecki z "Dziennika Gazety Prawnej", odnosząc się do trwającego sporu na linii Polska-Komisja Europejska. Gościem Polskiego Radia 24 był również Marcin Bąk z Telewizji Republika.
Audio
  • 20.06.18 Debata Poranka: Publicyści o konflikcie między Komisją Europejską a Polską
Siedziba Komisji Europejskiej
Siedziba Komisji Europejskiej Foto: Pixabay

Jak ocenił na naszej antenie Grzegorz Osiecki, podczas negocjacji z Brukselą doszło do sytuacji, która zaburzyła proces dochodzenia do porozumienia. – Kiedy rozmawiało się z przedstawicielami rządu, panowało przekonanie, że "deal" został dopięty. Ustępstwa ze strony Warszawy zostały uzgodnione w marcu, w zamian za to Komisja miała odpuścić postępowanie związane z procedurą praworządności. Jednak Frans Timmermans, zamiast stwierdzić na ostatniej prostej, że go to zadowala, "docisnął gaz" – mówił publicysta.

– Nasi oficjele byli przekonani, że sprawa jest dogadana. Napięcie wokół sądów w Polsce nie ma decydującego znaczenia. Decydujące znaczenie mają wewnętrzne rozgrywki w Unii Europejskiej, pomiędzy partiami i nie tylko – komentował z kolei w Polskim Radiu 24 Marcin Bąk.

Grzegorz Osiecki zwrócił również uwagę na to, że w odczuciu polskich władz działania Fransa Timmermansa mogą być nakierowane na budowanie własnej pozycji politycznej. – Wiceszef KE ma w swoich działaniach poparcie premiera Holandii, grają oni do jednej bramki, mimo że pochodzą z innych obozów politycznych. Dla premiera Ruttego "grillowanie" Polski również jest dobre. Holandia chce zmniejszenia budżetu UE, a Polska zwiększenia – dodawał publicysta "DGP".

Zdaniem Marcina Bąka, zbytnie ustępstwa z polskiej strony mogłyby być w pewnym aspekcie niebezpieczne. – Wiadomo że suwerenność Polski jest ograniczona. Wchodząc do Unii Europejskiej zrezygnowaliśmy z jakiejś części naszych uprawnień. Pytanie jednak, czy wyobrażamy sobie dalsze rezygnowanie suwerenności – pointował gość PR24.

Więcej tematów i komentarzy w całej audycji.

Gospodarzem programu był Tadeusz Płużański.

Polskie Radio 24/zz

-------------------------

Data emisji: 20.06.18

Godzina emisji: 8.10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Co wniosła wizyta Fransa Timmermansa w Warszawie?

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2018 19:26
Do Warszawy przyleciał wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans na rozmowy z premierem Mateuszem Morawieckim. Wizyta odbyła się w ramach dialogu, który Bruksela prowadzi z Warszawą w sprawie reformy wymiaru sprawiedliwości. Komisja zakwestionowała ją uznając, że jest zagrożeniem dla niezawisłości sądów. Co wniosła wizyta wiceprzewodniczącego KE w Warszawie? Gośćmi Debaty Dnia w Polskim Radiu 24 byli: Tomasz Żółciak z Dziennika Gazety Prawnej i Miłosz Lodowski z portalu rebelya.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jadwiga Wiśniewska: Timmermans jest inspirowany politycznie przez "totalną opozycję"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 07:41
– Myślę, że wizyta Fransa Timmermansa była niepotrzebna. Gdyby wykazywał wolę zakończenia sprawy, jego obecność w Polsce byłaby bezprzedmiotowa – komentowała w Polskim Radiu 24 Jadwiga Wiśniewska, europosłanka Prawa i Sprawiedliwości. Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej w poniedziałek spotkał się w Warszawie z premierem Mateuszem Morawieckim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicyści o słowach polityków PO o "zamrożeniu" funduszy z UE

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 08:56
– To był polityczny błąd – tak słowa polityków Platformy Obywatelskiej ocenił w Debacie Mirosław Skowron z "Super Expressu". Grzegorz Schetyna i Rafał Trzaskowski zasugerowali, że ze względu na łamanie praworządności przez rząd PiS, środki z UE, które miałyby trafić nad Wisłę, zostaną zamrożone. W Polskim Radiu 24 również komentarz Jacka Liziniewicza z "Gazety Polskiej Codziennie" i Patryka Słowika z "Dziennika Gazety Prawnej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisarze omówią sytuację w Polsce. "Mam nadzieję na kontynuację konstruktywnego dialogu"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 07:32
Na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Europejskiej ma być ponownie omówiona sytuacja w Polsce. Chodzi o dialog Brukseli z Warszawą dotyczący praworządności i reformy sądownictwa.
rozwiń zwiń