X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Weto ws. ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego będzie osią sporu z PiS?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 09:30
- Myślę, że weto prezydenta dotyczące ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego nie przyniesie jakichś fundamentalnych skutków - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Bartłomiej Radziejewski z "Nowej Konfederacji". Gośćmi Debaty Poranka byli również Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej", a także Agaton Koziński z "Polski The Times".
Audio
  • 10.08. 2018 Publicyści o możliwym wecie Andrzeja Dudy ws. ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego (Polskie Radio 24/Debata Poranka)
Andrzej Duda
Andrzej DudaFoto: PAP/Paweł Supernak

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej", że najprawdopodobniej zawetuje ustawę dotyczącą ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Obóz rządzący będzie jednak przekonywał prezydenta, że zaproponowane przez PiS przepisy, są dobrym rozwiązaniem. 

Do sprawy wspomnianej ustawy odniósł się w Debacie Poranka Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny Gazety Polskiej. - To weto jest realne, bo prezydent już nie takie rzeczy wetował. Potrafi też działać radykalnie obok Prawa i Sprawiedliwości. Natomiast tę deklarację można interpretować również w inny sposób. Powiedzenie o wecie jest próbą wymuszenia kolejnych koncesji na rzecz prezydenta jeśli chodzi o jego wpływ na cały obóz - stwierdził Sakiewicz. 

Z kolei według Agatona Kozińskiego z Polski The Times jedną z głównych motywacji weta jest odegranie się za zablokowanie przez Senat jego wniosku o przeprowadzenie referendum. - W polityce zawsze robi się kilka rzeczy jednym posunięciem. Duda z jednej strony pokazuje, że jest prezydentem podmiotowym. Z drugiej zaś strony PiS przepchnęło przez Sejm zmiany w ordynacji niespecjalnie wyjaśniając dlaczego to robi - skomentował Koziński. 

O skutkach ewentualnego prezydenckiego weta dla ustawy obozu rządzącego mówił natomiast Bartłomiej Radziejewski z Nowej Konfederacji. - Myślę, że nie będzie jakichś fundamentalnych skutków, a po czasie wszystko się unormuje. To weto jest znacznie mniejszej wagi niż kwestia sądów - przekonywał Radziejewski. 

Gospodarzem audycji był Stanisław Janecki.

Polskie Radio 24/kad

_____________________________

Data emisji: 10.08.18

Godzina emisji: 08.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Paweł Mucha: ostateczna decyzja prezydenta ws. ordynacji do PE - najpóźniej w przyszły piątek

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 21:14
Ostateczna decyzja prezydenta Andrzej Dudy w sprawie nowelizacji Kodeksu wyborczego dotyczącej ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego zapadnie do przyszłego piątku - powiedział w czwartek prezydencki minister Paweł Mucha.
rozwiń zwiń