Czym jest niepodległość dla młodych?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2017 07:35
Prawie sto lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, sprawdzamy, jak to pojęcie postrzegają młodzi obywatele.
Audio
Uczestnicy Marszu Niepodległości 2017 na ulicach Warszawy, 11 bm.
Uczestnicy Marszu Niepodległości 2017 na ulicach Warszawy, 11 bm. Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Dla każdego kolejnego pokolenia rok 1918 staje się co raz bardziej odległy. Jak to na nich wpływa? Czy myślą o tym co by było, gdyby Polska nie odzyskała niepodległości? Czym jest niepodległość dla młodych ludzi? Czy uważają, że jest dla nich niepodległość?

Gośćmi w audycji byli: prof. Krzysztof Kiciński, socjolog z Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW, hm. Martyna Kowacka, rzecznik Związku Harcerstwa Polskiego i Joanna Krok z Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu Klubu Jagiellońskiego.

Audycje prowadziła: Katarzyna Klepaczewska.

Polskie Radio 24

____________________ 

Interakcje w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 11.11.17

Godzina emisji: 22:15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

„Niepodległość dla mnie to…”

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2017 19:40
Powrót Polski na mapę świata – w 1918 roku – to dzieło pokoleń. Choć Święto Niepodległości w dużej mierze jest wspólnym przeżyciem narodu, to samo postrzeganie niepodległości może mieć również wymiar osobisty. W Polskim Radiu 24 pytaliśmy osobowości życia publicznego – ludzi nauki, kultury, polityki – czym dla nich jest niepodległość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marsz Niepodległości. "Manifestacja patriotyzmu"

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2017 11:04
Pod hasłem "My chcemy Boga” około 60 tys. osób przeszło ulicami stolicy w Marszu Niepodległości. Manifestacja przebiegła spokojnie; policja przewiozła na komendę 45 osób, wszystkie zostały wypuszczone. Gośćmi Młodej audycji politycznej byli Daniel Witowski (Klub Młodych Kukiz'15), Mateusz Pławski (Młodzież Wszechpolska), Michał Moskal (Forum Młodych - Prawo i Sprawiedliwość), Jarosław Marciniak (Młode Pokolenie - Komitet Obrony Demokracji) i Michał Jurek (Stowarzyszenie Młodzi Demokraci - PO).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Jolanta Omilian-Quattrini: Polskość to jest normalność

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2017 07:31
Niezależność każdego państwa podkreślają symbole narodowe. Są związane z tradycją historyczną i dziejami każdego kraju. O polskości i patriotyzmie mówiła w audycji Nos Kleopatry prof. Jolanta Omilian-Quattrini – śpiewaczka operowa, potomkini rodu Czeczotów.
rozwiń zwiń